[20l] Bojownikarium

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[20l] Bojownikarium

Post autor: Ginuha »

Mój drugi mikro baniaczek, przekazany mi w spadku (bez wkładu)

20 litrów
filtr - nie wiem, jakiś chińczyk
oświetlenie - z zestawu więc też nie mam bladego pojęcia
grzałka - jest

Podłoże: żwirek
woda: wg dostawcy pH 7,5, °dH 5,5

Rośliny - anubiasy, kryptokorona i microsorium

Obsada: bojownik i krewetki (miałam nadzieję że je zje, ale uznał je za pełnoprawnych lokatorów :) )

Co dla mnie ciekawe, podczas gdy w drugim baniaku toczę nierówną walkę z glonami w tym jest czyściutko.


edit: w jakiejś niedalekiej przyszłości Vlad będzie się przeprowadzać do kostki 40x40x40

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2020 11:19 przez Ginuha, łącznie zmieniany 1 raz.
erico13
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2020 17:28

Post autor: erico13 »

Cześć, interesuje mnie twoje połączenie bojownika z krewetkami :)
Zdradzisz mi z jakimi krewetkami go trzymasz oraz jaka utrzymujesz temperaturę wody ?
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

red cherry, w temperaturze 27 stopni, wiem, że powinny być w niższej, ale mam nadprodukcje i szukałam jakiegoś sposobu ograniczenia populacji, nie wyszło..... ;)
erico13
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2020 17:28

Post autor: erico13 »

No właśnie myślałem o tej kombinacji u siebie, a jak czytam widzę ze krewetki żyją w około 25 stopniach co dla bojownika jednak chyba jest za mało. Choć jak piszesz ze rozmnażają się w 27 stopniach to może im nie najgorzej i w takiej temperaturze :)
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

rozmnażają się, aż za bardzo....

wrzuciłam mu trzy młode, teraz ma ekipę już około 10. Jednak myślę, że całkiem młode krewetki zjada. Na szczęście.....

Muszę Ci powiedzieć, że następnym razem zdecyduję się chyba na jakieś krewetki które nie rozmnażają się w akwarium.
erico13
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2020 17:28

Post autor: erico13 »

Ale z drugiej strony takie krewetki jak Amano podobno nie specjalnie dobrze pasują do bojownika, ale pewnie są jakieś inne odmiany które można z sukcesem zgrać ze sobą.
tojfer
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2018 1:02

Post autor: tojfer »

Ja u siebie z bojownikiem w 25 litrach trzymam dwie krewetki Amano i bliżej nie określoną ilość krewetek Red Cherry. Młodych krewetek nie widzę bo się chowają w gęstej roślinności . Wydawało mi się będzie ich ponad 200. Bojownika również fajnie obserwować jak na te mniejsze poluje. Szkoda było ich wyrzucać a nie miałem komu oddać. Wystawiłem na OLX po 1zł/sztuka. Jak na razie sprzedałem ponad 200 i tak na oko jest ich jeszcze drugie tyle. Przynajmniej na pokarm będzie i po problemie z nadprodukcją robali. :)

Wcześniej krewetki Amano chowały się przed bojkiem pod korzeń ale teraz jak je zostawił w spokoju latają po całym akwarium. Temperatura wody 26 stopni.
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

trochę bojownikowy baniak zarósł

Gnojek kontynuuje swoje zabawy w Where's Willy


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [20l] Bojownikarium

Post autor: Ginuha »

U Vlada bez zmian :)

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ