[05l] Mini Iwagumi - kostka 5l

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Adamsky41
Posty: 46
Rejestracja: 10 mar 2017 1:00
Lokalizacja: Kraków

[05l] Mini Iwagumi - kostka 5l

Post autor: Adamsky41 »

Cześć.
Przedstawiam Wam moją zrestartowaną dziś kostkę.
Akwarium (zestaw Aqualighter Pico 5l) OW posiada wymiary 17x17x17cm, za oświetlenie odpowiada lampka o mocy 1 wata (100 lumenów),a za filtrację
wewnętrzny filtr z zestawu o nieznanej mi wydajności.
Jeżeli chodzi o rośliny to znajduje się tu Micranthemum Monte Carlo, Eleocharis sp mini i Phyllanthus Fluitans.
Podłoże jakie tu użyłem to Rotala Maflora Light, a kamienie jakie się tu znajdują to otoczaki Black Lava Pebbles.
Akwarium zostało zalane wodą RO z mineralizatorem QualDropu z dodatkiem KH Builder tej samj firmy.
Kosteczkę można obejrzeć również na króciutkim filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=F6lllfBFyYw

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [05l] Mini Iwagumi - kostka 5l

Post autor: grzesi3k »

heh spoko probóweczka :P MC dadzą radę na 1W?
Adamsky41
Posty: 46
Rejestracja: 10 mar 2017 1:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [05l] Mini Iwagumi - kostka 5l

Post autor: Adamsky41 »

Ja tam przy ledach bardziej zwracam uwagę na ilość lumenów a nie watów. Przykładowo mam dwie lampy Chihirosa. Pierwsza to A-401 24waty, dająca 3750lumenów,a druga to RGB 30 o mocy 25 watów (czyli mocniejsza o 1 wat),ale dająca tylko 1200lumenów, czyli 3 razy mniej niż pierwsza.
Ta lampka mimo że mam moc 1 wata to daje jednak 100 lumenów, więc w przeliczeniu mam ok 25 lm/l, dlatego też myślę że Monte Carlo powinno iść przy takiej ilości światła :)
ODPOWIEDZ