Kotna krewetka a rybki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
AktywnyTata
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2019 13:38
Lokalizacja: Kraków

Kotna krewetka a rybki

Post autor: AktywnyTata »

Dzień Dobry,

Jestem tutaj nowy, więc pozwólcie, że Was przywitam:)
Po 30 latach powróciłem do akwarystyki. W sobotę wystartowałem 60L akwarium low-tech. Na początek poszedł AquaSafe od Tetry i cały czas leje Stability od Sachema.

We wtorek żona przytaskała 10 krewetek Red Cherry. Teraz okazało się, że jedna jest kotna. W przyszłym tygodniu planowałem zakupić pierwsze gupiki endera. Mam jednak obawy, że nowi mieszkańcy zbiornika mogą zestresować krewetę, a ta porzuci jaja. Wszyscy w domu kibicują krewecie, więc utrata jaj będzie rodzinną tragedią. :P

Jaka jest szansa, że po wpuszczeniu 5-6 gupików plus ewentualnie 2-3 otosków krewetka porzuci jaja?

P.S.
Nie jest to docelowa liczba ryb. Otosków chce 6, a gupików minimum 10-12.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Jaka jest szansa, że po wpuszczeniu 5-6 gupików plus ewentualnie 2-3 otosków krewetka porzuci jaja?
żadna.

Co do obsady to Endlery są ciepłolubne a otoski chłodnolubne. Inne parametry wody też się różnią.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Nekro
Posty: 24
Rejestracja: 10 wrz 2019 13:12

Post autor: Nekro »

Jaj nie porzuci, ale musisz się liczyć z tym, że część młodych padnie łupem gupików. Jeśli będziesz miał dużo roślin i kryjówek, jest szansa że spora część młodych krewetek dożyje wieku dorosłego.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To ja tylko dodam, żebyś nie lał niepotrzebnej chemii do wody i pozwolił dla akwarium po prostu dojrzeć. Zostaw Aqua Safe i Sachema, bo nic tym nie przyspieszysz a możesz burzyć powstającą równowagę biologiczną w zbiorniku.

A co do krewetek, to jeżeli zapewnisz im odpowiednie warunki, w tym dużą ilość mchu, to będą się mnożyć na potęgę, a gupiki nic im nie zrobią.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ