Jakie krewetki pod moje parametry wody?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Jakie krewetki pod moje parametry wody?

Post autor: AaDd2001 »

A oto moje parametry wody

pH 7,6~7,8
GH 6
KH 4

Jakie krewetki, ślimaki i ewentualnie jakieś małe ryby ( wiadomo że wybiorę obsadę rozsądnie bez przerybienia )
Nekro
Posty: 24
Rejestracja: 10 wrz 2019 13:12

Post autor: Nekro »

A jaka pojemność akwarium? Trochę pH masz wysokie, popracuj żeby je zbić chociaż do 7. Przy takim KH i GH to nawet mógł byś się pokusić o crystal red/black, z tym że osobniki o niskich gradacjach, bo te z wyższych gradacjach powinny mieć KH 0-2. Na Twoim miejscu wybrał bym neocardiny blue velvet lub sakura red, chyba że masz bardzo ciemne podłoże to wtedy - yellow neon. Co do ryb - razbora borneańska (ale ta też woli niższe pH niż obecnie masz).
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Post autor: AaDd2001 »

Akwarium 30 litrów, podłoże ADA Amazonia kolor czarny.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A ja mam pewne pytanie do Autora tematu: proszę napisz raz a porządnie o co Ci chodzi? Od prawie dwóch lat prowadzisz dyskusję o tym samym. Pytasz nas o podłoże, o filtry, o urządzenie akwarium itd itp. Odpowiedzieliśmy Ci na wszystkie pytania wielokrotnie. Czego jeszcze nie wiesz lub nie rozumiesz? Jak przeglądam Twoje tematy to widzę stałe to samo. Może załóż wreszcie akwarium, zaprezentuj je w Galerii i poprowadź jego dziennk. Wtedy Ti całe pisanie nabierze jakiegoś sensu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Post autor: AaDd2001 »

Widzisz BARA masz kapitalny pomysł z tym dziennikiem akwarysty. To jest to czego mi potrzeba.

Odpowiadając na Twoje pytanie to wstyd się przyznać ale właśnie od dwóch lat doświadczałem nieustannej porażki jako akwarysta. Z 6 razy stawiałem zbiornik i 6 razy po krótszym lub dłuższym okresie czasu mój baniak przestawał funkcjonować.

2-3 razy robiłem na ziemi ogrodowej jak nie ziemia to ADA Amazonia
Tu lampy które niby się zgadzały, a jednak były słabsze i wszystko gnije, tu lampa ma moc ale za to zamiast około 6500 K ma 8500 K i też gnije. Tu mi akwarium pękło podczas mycia. Naprawdę dużo tego. Przyznaję się to moja wina.

Obecnie postawiłem akwarium-krewetkarium [ 30 litrów ]. Dokładnie wczoraj [ 19.10.2019 ]

Rośliny mało wymagające:
- Hydrocotyle tripartita Japan
- 2 x gałęzatka kulista
- mech jawajski
- moczarka
- w przyszłości byś może rogatek

Podłoże: Ada Amazonia

Światło 3x AquaEL Leddy Smart 2 6W

Filtracja:
- Pat MIni
- U-Jet 3
Kupiłem te dwa filtry bo chciałem zrobić z nich hybrydę ale jakoś żal mi było psuć U-Jet 3.[ W moim przypadku musiałbym skrócić rurkę w filtrze U-Jet ]
ODPOWIEDZ