Krewetka red cherry w ciąży?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Krewetka red cherry w ciąży?

Post autor: Gabonensis123 »

Witam :) już pewnie mnie macie dość bo zadaje temu forum pytania co prawie drugi dzień :lol: Ale nie jest to spowodowane chęcią nabijania sobie tematów czy jak to się nazywa, tylko chcę po prostu dostawać odpowiedź na moje akwarystyczne pytania od osób które uważam, że posiadają sporą wiedzę o akwarystyce :)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Właściwe pytanie: Tak jak w temacie. Czy moja krewetka red cherry jest poprostu gruba czy jest w ciąży? :?:

Zdjęcie kreweci: https://m.fotosik.pl/zdjecie/9d30f3e2264c9d84
lukasz133
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018 12:14

Post autor: lukasz133 »

Tak,jest w ciąży :lol: widać żółte jajeczka od spodu
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

Dzięki wielkie za pomoc. :)
-----------------------
Edit31.01.2020: Witam wszystkich. Otóż nastał ten dzień... krewetka z tego tematu urodziła :D znaczy narazie widzę w krewetkarium 1 maluśką krewecie... i stąd też moje pytanie:
1) dostrzegłem, że krewetka (mama) ma jeszcze sporo jajeczek. Czy powinienem ją włożyć do kotnika? Oraz czy powinienem do tego samego kotnika włożyć mała krewecie?
2) w tym krewetkarium posiadam również 4 małe platki. Czy mogą one zjeść maluchy (krewetki)?
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

Edit31.01.2020: Witam wszystkich. Otóż nastał ten dzień... krewetka z tego tematu urodziła Very Happy znaczy narazie widzę w krewetkarium 1 maluśką krewecie... i stąd też moje pytanie:
1) dostrzegłem, że krewetka (mama) ma jeszcze sporo jajeczek. Czy powinienem ją włożyć do kotnika? Oraz czy powinienem do tego samego kotnika włożyć mała krewecie?
2) w tym krewetkarium posiadam również 4 małe platki. Czy mogą one zjeść maluchy (krewetki)?
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

Tak, mogą zjeść. U mnie bystrzyki amandy zjadają malutkie krewetki, i chwała bogu bo rozmnażają się w takim tempie, że z 7 krewetek po 3 miesiącach mam już jakieś 50 i wszystkie dorosłe samice noszą jajeczka.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kotnik wyrzuć do śmietnika, pamiętaj o segregowaniu odpadów przy okazji.
Pozwól krewetkom rozmnażać się bez Twojej pomocy, i tak niedługo nie będziesz wiedzieć co z nimi zrobić.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ