Jakie krewetki?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kamil9674
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2018 22:28

Jakie krewetki?

Post autor: kamil9674 »

Witam, Chciałbym do swojego akwarium krewetki i moje pytanie jakie krewetki i czy wogole moge je miec, w akwarium pływa w tej chwili 10 Neon Innesa, 5 molinezji czarnych, 3 gurami, 2 glonojady, 5 brzanek, 5 danio pregowane. Akwarium 120 l. Pzdr
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Może najpierw zrób porządek z obsadą, bo łączysz ze sobą gatunki ryb o kompletnie odmiennych wymaganiach co do parametrów wody.

Neony Innesa wymagają wody miękkiej i kwaśnej, są chłodnolubne.
Molinezje wymagają wody twardej i zasadowej, są bardzo ciepłolubne.
Danio chłodnolubne.
Na gurami masz za małe akwarium.

Sprawdź jakie parametry wody masz w akwarium, dopasuj do nich ryby, a potem pomyśl o krewetkach. Ich trzymanie to dobry pomysł.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kamil9674
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2018 22:28

Post autor: kamil9674 »

Tak myslałem ze obsada jest pewnie nie odpowiednio dobrana, nie ukrywam nie mam za bardzo wiedzy co do parametrów wód na daną rybe. pomagał mi Pan w zoologicznym, wiec wnioskuje teraz ze za bardzo mi nie pomogł... teraz juz tych ryb nie oddam raczej...
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Re: Jakie krewetki?

Post autor: Gabonensis123 »

kamil9674 pisze:Witam, Chciałbym do swojego akwarium krewetki i moje pytanie jakie krewetki i czy wogole moge je miec, w akwarium pływa w tej chwili 10 Neon Innesa, 5 molinezji czarnych, 3 gurami, 2 glonojady, 5 brzanek, 5 danio pregowane. Akwarium 120 l. Pzdr
Do takich większych ryb mógłbyś trzymać jedynie większe gatunki krewetek np. Krewetkę filtrującą Atyopsis moluccensis, albo krewetkę atya gabonensis. Pomimo swoich rozmiarów są bardzo spokojne :) ale musisz im zapewnić dużą ilość kryjówek, czy to z kokosa, czy to gęście porośniętą część akwarium itp.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Widzisz,, jak zakładałeś ponad rok temu swoje akwarium, o których jest temat na Akwaforum, to wyraźnie prosiliśmy Cię, żebyś się zapoznał z wymaganiami gatunków ryb jakie chcesz trzymać. I na tym dyskusja się skończyła.
Przykro mi jest, że tego nie zrobiłeś, tylko poszedłeś do sklepu zoologicznego i dałeś sobie wcisnąć ryby jak popadnie. Sprzedawca w sklepie to handlarz, a nie akwarysta, sprzeda Ci wszystko na czym zarobi...
Teraz zajmij się porządkowaniem obsady, bo takiej jaką masz nie utrzymasz długo bez szkody na zdrowiu ryb.
O krewetkach zapomnij.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ