Krewetki red cherry w akwarium ogólnym?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Krewetki red cherry w akwarium ogólnym?

Post autor: Gabonensis123 »

Witam wszystkich! Sprawa wygląda następująco: miesiąc temu dokonałem zakupu 10 krewetek red cherry. Obecnie trzymam je w krewetkarium 15l razem ze ślimaczkami (zatoczkami) oraz narybkiem platki (w ilości 4szt.). Niestety podczas wpuszczania ich do baniaczka dostrzegłem, że sprzedawca (prywaciarz) mnie oszukał i zamiast 10 red cherry dostałem 7 red cherry (w tym tylko 4 ładnie wybarwionych) oraz 3 kundelki :( Niestety te krewetki nie podobają mi się z wyglądu i nie tak sobie wyobrażałem moje krewetkarium (dodam tylko, że krewetki przed zakupem na zdjęciach wyglądały ślicznie, oraz były w okazyjnej cenie. Podczas ich zakupu dostałem je odrazu w ,,pudełeczku" w którym nie można było się im dokładnie przyjrzeć. Wiem mój błąd ale nie o tym jest ten wpis.). Ale ponieważ nie mam serca ich wyrzucić ani możliwości ich komuś oddać/sprzedać pomyślałem czy nie mógłbym ich przenieść do mojego akwarium ogólnego 100l, a w ich miejsce kupić sobie jakieś krewecie w stylu crystal red albo blue velvet. Proszę o pomoc. Obsada akwarium 100l:
Ryby:
-molinezja ostropyka black molly ×5
-molinezja ostropyska złota nakrapiana ×4
-gurami mozaikowe młode ×2
-danio pręgowane ×1
-danio glufish ×3
-mieczyk zielony×1
-zmienniak plamisty ×4
-zbrojnik niebieski
Inne:
-ślimak [zatoczek] ×1
-krewetki filtrujące [atya gabonensis, atyopsis moluccensis]
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Samce krewetek RC są mniejsze od samic i o wiele słabiej wybarwione. Więc może to nie "kundelki" tylko po prostu samce? Jak wyglądają te mieszańce, o których napisałeś?

Krewetki z obsadą w 100l, o której już pisaliśmy kilkakrotnie, długo się nie utrzymają.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

BARA pisze:Więc może to nie "kundelki" tylko po prostu samce? Jak wyglądają te mieszańce, o których napisałeś?
Przepraszam, że tak późno odpisuje. Moje (według mnie) ,,kundelki"
wyglądają tak:
Zdjęcie {niestety słaba jakość. Krewetka ma kolor podchodzący pod zielony}-----> https://m.fotosik.pl/zdjecie/52e57c049f2f5914
Ale może to jest poprotu inny gatunek?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Kundelek :D
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tak, to jest mieszaniec. Ja takie usuwam z akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ