Ślimaki 3 pytania

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Barakun
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2018 0:44

Ślimaki 3 pytania

Post autor: Barakun »

Witam,będzie kilka pytań w jednym temacie by nie robić zbędnego spamu :)
1.Jakiś 3 tygodnie temu wsypałem No-planaria do krewetkarium bo miałem plagę rozdętek,nicieniów i wypławek. Na ten czas przeniosłem ozdobne ślimaki do dużego akwarium. W tym czasie zrobiłem 2 podmiany ponad 50% wody, po jakim czasie mogą wrócić na swoje miejsce by no-planaria im nie zaszkodziła?

2.Cztery miesiące temu w 112 litrowym akwa urodziły się ślimaki Tylomelania , około 10 sztuk id tego czasu bardzo niewiele urosły.Czy te ślimaki tak wolno rosną czy to po prostu brak pokarmu i niewłaściwe parametry wody?

3Jaki pokarm mogę podawać ślimakom który jednocześnie nie będzie zjadany przez ryby?W zbiorniku nie mam glonów na szybach i ślimaki zaczęły podgryzać zdrowe rośliny.Co parę dni wrzucam im liść suszonego jarmużu i chętnie go zjadają.Co poza wspomnianym jarmużem mogę im podawać?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2020 2:32 przez Barakun, łącznie zmieniany 1 raz.
112l Akwarium
30l Krewetkarium
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Mike122 »

Ad 3) Moje ampularie jedzą gotowaną marchewkę i surowego ogórka. Poza tym tabletki dla ryb dennych też je interesują.


Nie będę zakładał nowego tematu tylko tu zapytam. Co dać ampulariom z wapniem żeby im się nie psuła muszla od zbyt miękkiej wody ? Czytałem coś o wapniu dla żółwi przyczepionym nad powierzchnią wody. Chodzi o coś takiego co nie zatwardzi mi wody w akwarium.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Każdy wapien w wodzie zwiększy jej twardość.

Po użyciu NoPlanaria radzę kilkakrotnie podmienić 50% wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Mike122 »

No właśnie dlatego podobno ten wapień przyczepia się ponad powierzchnią wody żeby jej nie zatwardził, chociaż zawilgocenie tego wapnia też chyba będzie niekorzystne bo się dostanie do wody... czyli nie ma możliwości jednocześnie trzymać ampularii i ryb z Ameryki Płd. takich, które lubią miękką wodę ?
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Re: Ślimaki 3 pytania

Post autor: Certyfikat »

Apropos wapna dla ampularii możesz spróbować podać skorpukę gotowanego jajka. Trzeba ją tylko oczyścić z błonki od wewnątrz. I po kilku godzinach wyłowić z akwarium.
ODPOWIEDZ