mleczna woda w akwarium

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Flaszerek
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2020 19:55

mleczna woda w akwarium

Post autor: Flaszerek »

Witam, mam akwarium około 70 L, jeden filtr z gąbką i wkładem ceramicznym, żadnych żywych roślin. Od paru dni dodałem do mojego asortymentu kapsułki "Biocoryn" z firmy Tetra aby poprawić trochę jakość wody, która była trochę zanieczyszczona. Po około 2 tygodniach woda zaczęła być krystalicznie czysta, ale po około 3 dniach zaczęła być jeszcze mętniejsza niż wcześniej i zrobiła się mleczna (czego wcześniej nie było). Próbowałem już wymiany po 50% wody ze zbiornika, czyściłem filtr parę razy w tygodniu, ale nadal nic. Jedyne co mi przychodzi na myśl czy przedawkowanie tego preparatu może mieć coś z tym wspólnego? Używałem go jak było w ulotce, ale już naprawdę nie mam pojęcia co może być powodem zmętnienia wody w takim stopniu. Ryby mają się dobrze nie wydają się skołowane i oddychają normalnie.
Ehnatox
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2020 9:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ehnatox »

To pierwotniaki. Nie podmieniaj wody, bo będą się mnożyć bardziej, dodaj waty do filtra i codziennie wymieniaj oraz mocno napowietrzaj. Do tygodnia powinno zniknąć.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Większość ryb potrzebuje gąszczu żywych roślin, które dodatkowo wspomagają procesy biochemiczne zachodzące w akwarium. Dlaczego nie posadziłeś roślin?
Jakie są parametry wody?
Co jest podłożem?
Jaka jest obsada?
Czy filtr pracuje non stop?
Czy wiesz co to jest cykl azotowy?
Czyszcząc filtr niszczyłeś namnożone kolonie bakterii nitryfikacyjnych odpowiedzialnych za oczyszczanie wody ze związków azotowych...

Z tego, co opisujesz podejrzewam, że masz źle założone i nieprawidłowo urządzone a w dodatku przerybione akwarium nie zapewniające rybom warunków, jakich potrzebują.

Nie wlewaj żadnych "bakterii" do akwarium, podmieniaj wodę, posadź żywe rośliny, jeżeli masz nieprawidłowe podłoże (duże grube kamyki) to je wymień lub zasyp piaskiem.

Proszę pokaż nam zdjęcia swojego zbiornika i podaj odpowiedzi na moje pytania z początku postu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ