schronienie dla młodych krewetek

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bast
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2020 10:53

schronienie dla młodych krewetek

Post autor: bast »

Witam, czy jako schronienie dla młodych krewetek RC mogę zastosować taką typową grubą gąbkę filtracyjną? Oczywiście nie byłaby ona podłączona do filtra i ewentualnie powycinałbym w niej tez nieco większe otworki. Czy w takiej po prostu leżącej gąbce gdzieś w rogu akwarium rozwiną się bakterie nitryfikacyjne lub inne pożyteczne mikroorganizmy?
cos w tym stylu - https://sklep1.mcten.pl/7889/aquael-gab ... -fat-3.jpg

z tego co zauważyłem to w moim akwarium młode krewetki najlepiej czują się w mchu ale zanim on urośnie trochę to potrwa - aktualnie jest wielkości pięści. czy ewentualnie macie jakieś inne pomysły na schronienie dla młodych krewetek?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: schronienie dla młodych krewetek

Post autor: MarJan »

gąbka z grubymi oczkami nie wiem czy się sprawdzi- wrzucić można, raczej nie wpłynie źle na zbiornik, bakterie osiadają z czasem wszędzie, więc i na gąbce też
inny pomysł na kryjówkę- połówka kokosa bez większych otworów, za to z licznymi otworami odpowiedniej wielkości zrobionymi wiertarką...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: schronienie dla młodych krewetek

Post autor: BARA »

Jak jesteś gdzieś w pobliżu Białegostoku to mogę Ci oddać mech ile tylko chcesz, wyrzucam go wiadrami...
A z krewet będziesz mieć szybko plagę, utrzymają się bez kryjówek, o ile tylko w akwarium jest odpowiednia ilość roślin.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: schronienie dla młodych krewetek

Post autor: MarJan »

Ryby nie mylą się w kwestii pokarmu, jak coś jest niejadalne to tego nie zjedzą :P
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: schronienie dla młodych krewetek

Post autor: MarJan »

ryby "?"
...jadłeś kiedyś krewetki? jadalne są? ;)
bast
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2020 10:53

Re: schronienie dla młodych krewetek

Post autor: bast »

BARA pisze: 09 lis 2020 11:07 Jak jesteś gdzieś w pobliżu Białegostoku to mogę Ci oddać mech ile tylko chcesz, wyrzucam go wiadrami...
A z krewet będziesz mieć szybko plagę, utrzymają się bez kryjówek, o ile tylko w akwarium jest odpowiednia ilość roślin.
jestem z Kielc, wiec z zupelnie inna części Polski.
co do krewetek to plagi nie przewiduje bo aktualnie w akwarium są gupiki endlera w ilosci 8 sztuk + 4sztuki narybku i 5 tęczanek wernera. Teczanki maja tak małe pyszczki ze nie boje sie o krewetki ale endlerki juz predzej moga im zaszkodzic. Jak jescze nie bylo endlerków w akwarium to widywałem małe krewetki w róznych miejscach a teraz udało mi sie dostrzec tylko 2 sztuki maluchów i tylko w mchu. Stad moje pytanie o schronienie dla nich. Nie zależy mi na stworzeniu potężnej kolonii krewetek ale o zastępowalności pokoleniowej.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: schronienie dla młodych krewetek

Post autor: BARA »

Trzymam krewetki i trzymałam krewetki z gupikami, molinezjami, razborami, sumikami szklistymi... Żaden z tych gatunków nie polował na krewetki i nie ograniczył ich rozmnażania.
Nie sądzę żeby Endlery zrobiły cokolwiek krewetkom.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ