Co to za robak..

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Natsu
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2020 11:41

Co to za robak..

Post autor: Natsu »

Witam,
Dzisiaj rano wstałam żeby zobaczyć jak się ma sytuacja z moimi moczarkami (ostatnio zaczęły mi brązowieć od spodu, niektóre kładą się do podłoża, odpadają im listki - jakby ktoś miał jakieś rady żeby je jakoś "ożywić" to chętnie posłucham 😁 podłoże piasek, filtr Aquael fan mikro plus, grzałka AquaT 50W,, temp. 24°C, dodatkowo używam makroelementów do roślin Aqua Plant z Tropicala, oświetlenie 10h dziennie) ale teraz nie o tym.. Moim oczom ukazał się kawałek odciętej moczarki który się poruszał (nie przez pracę filtra) zauważyłam, że siedzi w nim robal! Wyjęłam od razu ten kawałek, robak jest mały, zielony, z włoskami, podobny do gąsienicy.. Były też kolejne 2 kawałki z robakami, wyjęłam je, czyli wyciągnęłam aż 3 osobniki z mojego akwarium. Zauważyłam też że jedna roślinka ma obgryzione 2 liście (przepraszam ale nie mam pojęcia jak się ta roślinka nazywa). Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi co to za robaki? czy jest możliwe że moje moczarki są w złej kondycji przez nie? Jak one mogły się znaleźć z moim akwarium?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Co to za robak..

Post autor: BARA »

Proszę o zdjęcie robaka i roślin oraz całego akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ