Pytanie sylvi91

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sylvi91
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2021 18:04
Lokalizacja: Łódź

Pytanie sylvi91

Post autor: sylvi91 »

Podłączę się do tematu. Już z 5 miesięcy minęło jak wpuściłem do zbiorników krewetki Red Cherry. Mam około 7 sztuk dorosłych krewetek w akwarium 54 litry i z 5 sztuk w 30 itrowym zbiorniku. Trzymam je wraz z Gupikami i Platkami. 7 dorosłych Platek i kilka Gupików.
Zborniki obrośniętę są dość gęsto drobnolistną i łatwą w uprawie rośliną Limnofilia Sessiliflora. Mam też Anubiasy, Mikrosorium oraz Echinodorus Vesuvius. Ale krewetki bardzo chętnie przebywaja w gąszczu Limnofilii.
Młode krewetki chyba zostają zjedzona przez ryby lub wcale nie rozmnażają się. Nie zauważyłem aby ich populacja wzrosła. Nie widać młodych. Choć niektóre samice wydają się być grube od dłuższego czasu.
Co zrobić aby dochować się młodych krewetek w takich małych ogólnych zbiornikach? Czy krewetkom niezbędny jest mech do prawidłowego funkcjonowania i rozrodu? Zauważyłem, że piszecie o łupinach kokosa jako dobrym schronieniu. Chyba zdecyduję się dodać po jednej do tych moich zbiorników. Chciałbym dochować się młodych krewetek.

Post wyłączyłam z dyskusji prowadzone przez innego autora parę miesięcy temu. Proszę zakładaj własne tematy. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Pytanie sylivi91

Post autor: BARA »

Daj krewetkom sporo mchu - to jest dla nich najlepsze schronienie.

Samice krewetek nie robią się "grube", ale zaczynają nosić jaja pod odwłokiem. Upewnij się, że masz w akwarium nie tylko samice krewetek ale również chociaż jednego samca. To częsty błąd przy zakupie. Samice są ładnie wybarwione i są większe. Samce są słabo wybarwione i są mniejsze od samic. W sklepach rzucają się w oczy samice i stąd potem problemy z brakiem młodych krewetek w akwarium docelowym.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
sylvi91
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2021 18:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie sylivi91

Post autor: sylvi91 »

Też tak myślę i faktycznie widzę, że bez mchu się nie obejdzie. Także wkrótce nowy zakup do akwa. Dzięki za radę.
ODPOWIEDZ