Filtracja w krewetkarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Szymon871
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2020 12:13

Filtracja w krewetkarium

Post autor: Szymon871 »

Panie i Panowie.

Kostka 20l. Chce zamówić 2 małe filtry zewnętrzne Sun Sun. 2.7l biologiczny i 1.7 mechaniczny.

Pytanie jest nastepujace:

1. Czy warto oddzielać mechaniczną od biologicznej i jaka biologiczna zastosowac?

Tak. W akwarium będą rośliny, krewetki i malutkie zyworódki.

Dzięki za merytoryczne odpowiedzi;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Filtracja w krewetkarium

Post autor: BARA »

Moim zdaniem najbezpieczniejszy będzie kominowy filtr gąbkowy. Taki stosuję w krewetkarium 45l z dużym powodzeniem.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Szymon871
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2020 12:13

Re: Filtracja w krewetkarium

Post autor: Szymon871 »

Rozumiem chciałem tylko uniknąć pakowania sprzętu do wnętrza zbiornika bo jest po prostu mały. Czy są jakieś gotowe rozwiązania żeby z osłonić zasysającą końcówkę od filtra przed zassaniem krewetek?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Filtracja w krewetkarium

Post autor: chemik4 »

Na wlot załóż gąbkę i po problemie. Wiele lat stosowałem takie rozwiązanie. Przy okazji miałem oddzieloną filtrację mechaniczną (gąbka na wlocie) od biologicznej (keramzyt w kaskadzie).
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Szymon871
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2020 12:13

Re: Filtracja w krewetkarium

Post autor: Szymon871 »

Czy ktoś z Was zauważył negatywny wpływ keramzytu mną parametry wody i w konsekwencji krewetki i rośliny? Na forum Childchidae przeczytałem 20stronnicowy wątek o mocnym wzroście Twardości. Zdaje sobie sprawę o jakie parametry chodzi przy hodowli childichidae ale zastanawia mnie wpływ twardości na Nasze krewetki
ODPOWIEDZ