Problem z filtrem Aquael turbo 500

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Szajka
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2020 6:14
Lokalizacja: Opole

Problem z filtrem Aquael turbo 500

Post autor: Szajka »

Dzień dobry. Mam problem z filtrem. Z każdym kolejnym dniem zauważalnie spada mi wydajność filtra. Jak go wyczyszcze to chodzi dobrze, wypuszcza duża bąbli powietrza , następnie go dnia mniej i tak każdego dnia coraz mniej.
Moze ktoś miał podobny problem?
Zastanawiam się nad zakupem filtra eheim pickup 160. Czy to jest dobry filtr i pomysł ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.

Co czyścisz w filtrze? Miałem te filtry i nie wymagały takiego gruntownego czyszczenia. Filtry miały dodatkowe pojemniki na media (gąbka, następnie pojemnik i filtr), tylko media się czasem zapychały ale sam wirnik pracował.
Albo zapycha się wirnik, albo trzeba zmienić już gąbkę - możliwe, że wirnik do wymiany (wytarty). Sam filtr nie jest jakoś specjalnie zły i raczej nie miałem z nimi problemów (pracowały w dwóch akwariach, każdy z dodatkowym pojemnikiem).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Szajka
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2020 6:14
Lokalizacja: Opole

Post autor: Szajka »

Sęk w tym , że filtr jest nowy, tzn ma może że 3 miesiące. Przeczyscilem gąbkę i wkład ceramiczny. Sam wirnik jest czysciutki. Narazie odczepilem wkład i założyłem samą gąbkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pracuje on w akwarium 90L
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2020 7:04 przez Szajka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Hmm, to faktycznie coś jest nie tak jak na nowy filtr. Dobrze zrobiłeś odczepiając media - zobaczysz, czy to media, czy sam filtr, być może trzeba go będzie reklamować.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ