Ile watów do 25l?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Ile watów do 25l?

Post autor: Gabonensis123 »

Witam. Jestem niestety kompletnie zielony jeżeli chodzi o światło do akwariów. W moim 25l krewetkarium posiadałem paski led białe o nieznanej mi mocy. Dostałem je od przyjaciela za darmo z akwarium więc myślałem, że będą ok. Niestety kiedy je podłączyłem okazało się, że są one tak słabe, że nawet nie widać w dzień różnicy kiedy są włączone a kiedy wyłączone (różnicę było widać tylko nocą kiedy to przeważnie wyłączam światło, żeby krewetki poszły spać). Tak więc postanowiłem kupić nową, mocniejszą lampę do akwarium. Z racji iż moja kostka nie jest za długa ani szeroka (35cm×25cm) kupiłem lampę o dł. 27cm o mocy 4w. W opisie pisało, że nadaje się do akwariów o wysokości wody od 30-40cm (u mnie woda siega do ok.30cm). Dzisiaj odebrałem przesyłkę, zamontowałem pod pokrywę i... okazało się, że świeci tak samo jak wcześniejsze ledy (a może nawet słabiej)... dlatego też piszę ten post i proszę o pomoc: jak to jest w końcu z tymi watami? Ile wat potrzebuje lampa aby oświetlić dobrze krewetkarium 25l o wymiarach 35cm długosci, 25cm szerokości oraz 30cm wysokości? Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź ponieważ nie chciałbym wtopić z powrotem pieniędzy w kolejną za słabą lampę.
Akwarium 105l ogólne
Krewetkarium 25l
ODPOWIEDZ