Ratować Tetrę EX600 Plus czy wymiana?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bpjl
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2017 22:39

Ratować Tetrę EX600 Plus czy wymiana?

Post autor: bpjl »

Witajcie,

Wczoraj rano rozciekł mi się kubełek Tetra ex600 plus. Rozebrałem głowicę i aquastop na części pierwsze, wyczyściłem wszystko, sprawdziłem czy uszczelki całe i przesmarowałem wazeliną. Kubeł dla bezpieczeństwa trafił na noc do michy. Dziś rano znów woda. Doczytałem jeszcze o uszczelce przy przycisku ręcznej pompki. Zrobiłem z nią to co z innymi. Po skręceniu teraz uwalniają się kropelki wody przy złączce węża z aquastop. Ręce mi opadły.

Stąd moje pytanie - ratować ten filtr kupując wszystkie nowe uszczelki jakie tylko dostanę i nowe złączki albo nowy aquastop + uszczelka pod głowicę czy olać tą Tetrę i zaopatrzyć się w coś innego. Celuję w JBL CristalProfi e902 Greenline.

Mój zbiornik to 120l w którym mieszkają sobie 2 dość spore welonki.

Sprawę muszę załatwić jak najszybciej a najlepiej podjąć decyzję dziś do 10:00. Wtedy otwiera się sklep gdzie mógłbym dokonać szybkiego zakupu nie czekając na przesyłki.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Prawdopodobnie decyzje już podjąłeś, czuję też że chciałeś już nowy filtr :wink:
No i przesiadka na wydajniejszy jak najbardziej na +, welony to brudasy.
Awatar użytkownika
bpjl
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2017 22:39

Post autor: bpjl »

MarJan pisze:Prawdopodobnie decyzje już podjąłeś, czuję też że chciałeś już nowy filtr :wink:
No i przesiadka na wydajniejszy jak najbardziej na +, welony to brudasy.
Walczyłem wtedy z tym aquastopem, walczyłem i z uszczelką pod pompką. Przy którejś z kolejnych prób uruchomienia poszły kropelki ze złączki którą przykręca się wąż do filtra. Tu już mnie szlak trafił. Nabyłem tego JBL'a i wpiąłem w istniejącą instalację. Odetchnąłem i usiadłem :)
ODPOWIEDZ