zepsuta izolacja przewodu zasilania filtra

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Fell_x
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020 12:40
Lokalizacja: Łomża

zepsuta izolacja przewodu zasilania filtra

Post autor: Fell_x »

Witam

Mam filtr wody w akwarium, i dzisiaj podczas czyszczenia filtra, zauważyłem że pękła mi izolacja przewodu zasilania filtra, zaraz przy wejściu do filtra. Nigdzie nie przebija, ale jak zniszczy się izolacja którejś z żył to może dojść do tragedii. Czy wie ktoś czym można to zaizolować? Myślałem nad sylikonem, ale może są lepsze rozwiązania.

W linku podgląd pękniętego miejsca

https://drive.google.com/file/d/1ZR1N8a ... sp=sharing
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Możesz to zalać silikonem, ale pamiętaj że czas schnięcia i twardnięcia silikonu to paręnaście godzin i więcej. Może również użyć kleju na gorąco (z pistoletu), ale wtedy spoina nie będzie elastyczna. Tak na szybko ja osobiście zastosowałabym taśmę izolacyjną i potem zalałabym ją klejem na gorąco usztywniając całe łącze.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ja bym założył termokurczkę z klejem, powinno to dać szczelność. Gwarancji i tak już nie masz, więc obcinasz wtyczkę, zakładasz termokurczkę i montujesz nową wtyczkę na kablu.
Tylko dobrze oczyść to miejsce bo tam masz jakieś glony czy coś na kablu.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Ehnatox
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2020 9:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ehnatox »

Akurat się składa, że jestem elektrykiem ;) Koszulka termokurczliwa z klejem. Stosujemy też mufy żywiczne do niskich napięć np firmy 3m.
ODPOWIEDZ