Szafka i jej wytrzymałość

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Constanten
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2020 11:37
Lokalizacja: Chesterfield

Szafka i jej wytrzymałość

Post autor: Constanten »

Witam.
Nie wiem do końca w którym dziale miał bym poruszyć ten temat wiec umieszczam go tu.
Założyłem swoje pierwsze akwarium i jak widać na załączonym zdjęciu mam już gotowe akwarium łącznie z wodą, ale bez lokatorów.
Problem powstał gdy obejrzałem kilka filmików poradnikowych i nie do końca wiem czy szafka na której umieściłem akwarium nada się. Ktoś zostawił ją w domu który wynajmuje i wygląda na szafkę która jest przeznaczona pod akwarium ze względu na gruby blat i drewnianą ramę. Tyle że jak chodzę obok to widać ruchy wody w akwarium (54 L), a i nie oparł bym się o nią zbyt mocno.
Czy mam się czym przejmować i zanim wpuszczę rybki, zmienić szafkę??
A może wystarczyło by gdybym usztywnił nogi poprzez dodanie listwy po przekątnej??
Jakieś sugestie??
Mam nadzieję że po prostu przesadzam i wyolbrzymiam problem z powodu braku doświadczenia.
https://zapodaj.net/ff1b91ee17073.jpg.html

Pozdrawiam serdecznie.
Ehnatox
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2020 9:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ehnatox »

Moim zdaniem ok. Ruch spowodowany przez panele - podłogę.
zdolnygrafik
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2020 16:52

Re: Szafka i jej wytrzymałość

Post autor: zdolnygrafik »

To nie jest szafka dostosowana pod akwarium a całość moim zdaniem wygląda dość niestabilnie.
Jednak jest to małe akwarium i stoi w koncie (w bezpiecznym miejscu) więc nie musisz się martwić,
na przyszłość jednak przy większym akwarium lepiej zaopatrzyć się w solidną szafkę, trzeba też wziąć pod uwagę że od czasu do czasu na szafkę będzie kapać woda (przy pracach akwarystycznych) i taka szafka jak na zdjęciu będzie się wypaczać.
alicenine
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2020 11:30

Re: Szafka i jej wytrzymałość

Post autor: alicenine »

Prawda, moim zdaniem bezpieczniej byłoby dokupić szafkę pod akwarium (jeśli nie teraz, to w przyszłości). Takie niedopatrzenie może potem spowodować dużo bałaganu i nieprzyjemności. Ja polegałam na ukryta reklama - usunięta przez modeatora bo dużo się naczytałam o niebezpieczeństwach wykorzystywania zwykłych mebli, jako podstawy dla zbiornika. W każdym razie, mam nadzieję, że u Ciebie nic złego się nie stanie.

Ostrzeżenie za spamowanie, Chemik4
ODPOWIEDZ