Zapowietrzony Tetra Ex700

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wisnia723
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2020 21:52

Zapowietrzony Tetra Ex700

Post autor: wisnia723 »

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałem się poradzić odnośnie problemów z moim, uwaga :), 13 letnim kubełkiem EX700. Do tej pory nie bylo z nim problemów. Raz tylko wymieniłem oring głowicy i zawory, które sam uszkodziłem. Ale od dwóch tygodni, po ostatnim czyszczeniu, filtr cały czas się zapowietrza, słychać jak przez glowice przelatuje powietrze. Powtarza się to co kilka minut. Czy macie pomysł jak sprawdzić, w którym miejscu pojawia się nieszczelność? Gdyby to była jakaś pierdoła typu oring to można to latwo naprawić, ale w innym wypadku zastanawiam się czy warto jeszcze inwestować w ten filtr.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Zapowietrzony Tetra Ex700

Post autor: Neurochirurg »

Zacznij od smarowania wazeliną techniczną wszystkich uszczelnień. Przerabiałem ostatnio temat z Eheimem po czyszczeniu, u mnie niestety się skończyło po czasie nas wymianie wszystkich uszczelek.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Re: Zapowietrzony Tetra Ex700

Post autor: macieja792 »

Neurochirurg pisze: 12 lip 2020 7:42 Zacznij od smarowania wazeliną techniczną wszystkich uszczelnień. Przerabiałem ostatnio temat z Eheimem po czyszczeniu, u mnie niestety się skończyło po czasie nas wymianie wszystkich uszczelek.
Wazelina techniczna nie wpłynie na parametry wody? Wiem,że użyłeś minimalnej ilości,zwykla nie lepsza czy to jest ten sam produkt ?
ODPOWIEDZ