Ilość powietrza

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mkunickaa
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2020 15:49

Ilość powietrza

Post autor: Mkunickaa »

Wczoraj odkupiłam akwarium, mam problem z napowietrzaniem, zauważyłam, ze kilka rybek pływa przy powierzchni, czy mam dokupić więcej roślin i czy pompka powinna dzialac cały czas?[url]
Ps mam jedna roślinę i brzęczyk aquael miniboost 100
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Ilość powietrza

Post autor: MarJan »

Nie chodzi o powietrze, tylko o azotyny, być może amoniak-podmień z 50% wody w akwarium.

Brzęczyk czyli sama pompka przewala wodę nie filtrując jej, najlepiej od podstaw poczytaj o zakładaniu akwarium i cyklu azotowym- tu na forum znajdziesz te tematy, obecnie trujesz ryby ich własnymi wydalinami.
Szymon871
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2020 12:13

Re: Ilość powietrza

Post autor: Szymon871 »

MarJan pisze: 27 lip 2020 16:19 Nie chodzi o powietrze, tylko o azotyny, być może amoniak-podmień z 50% wody w akwarium.

Brzęczyk czyli sama pompka przewala wodę nie filtrując jej, najlepiej od podstaw poczytaj o zakładaniu akwarium i cyklu azotowym- tu na forum znajdziesz te tematy, obecnie trujesz ryby ich własnymi wydalinami.
Dokładnie. 2-3 dni i wiesz wszystko. Użyj tylko opcji SZUKAJ A nie UTWORZ POST:D
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Ilość powietrza

Post autor: BARA »

Radzę jak najszybciej podmieniać wodę w ilości 30% nawet codziennie do momentu zrobienia porządku w akwarium.
Poczytaj o zakładaniu i prowadzeniu akwarium słodkowodnego, bo informacją o jednej (!!) roślinie już sugeruje, że nie wiem jak się zajmować rybami. W tej chwili zaczynają się truć własnymi wydalinami i zaczną umierać, jak nie będziesz o nie właściwie dbać.

W akwarium musi być odpowiedni dojrzały biologicznie filtr , odpowiednie parametry wody dla gatunków ryb w niej trzymanych oraz odpowiedni litraż czyli wielkość zbiornika.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ