Nowe krewetkarium.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Eryk1996
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2020 11:01

Nowe krewetkarium.

Post autor: Eryk1996 »

Witam, długo zastanawiałem się nad założeniem krewetkarium. Nadszedł ten czas. Niestety nie jestem pewien jaki zestaw stworzyć (sprzęt). Sporo rozmyślałem nad "aquael shrimp set 30L" aczkolwiek w takim gotowym zestawie filtr jest bardzo mały, mało wydajny jak i grzałka bez regulacji temp. Myślę, że w cenie w.w zestawu, można skomponować coś lepszego kupując osobno.
Proszę o jakieś propozycje :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Nowe krewetkarium.

Post autor: MarJan »

córka ma ten zestaw i filterek jest wystarczający (dałby radę i dla kilku/ nastu litrów więcej), grzałka też jest dobrze dobrana według mnie- tylko nie pytaj jak grzeje, mamy lato i jest wyłączona, a nie pamiętam dokładnie jaką temperaturę utrzymywała...ale było to coś w granicach 23~25°C

skomponować pod siebie zawsze można ;)
Eryk1996
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2020 11:01

Re: Nowe krewetkarium.

Post autor: Eryk1996 »

Okej rozumiem. Myślałem, że można coś lepszego skomponować w tej cenie.
Czy podłoże, które dają w tej aukcji do zestawu wystarczy? Czy coś innego proponujesz

https://allegro.pl/oferta/aquael-shrimp ... 9218640397
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Nowe krewetkarium.

Post autor: MarJan »

może da się skomponować coś lepszego w tej cenie- po prostu to co jest uważam za wystarczające :)
podłoża, które dodatkowo pakują by troszkę więcej zarobić nie znam, nie używałem, jednak opis wskazuje, że jest podżwirowy, czyli założeniem jest przykryć go warstwą docelowego podłoża dodatkowego...u córki mam wykorzystane stare podłoże z byłego akwarium gdzie przeważał drobny piasek kwarcowy barwiony na czarno...a te nasiona to chyba jakaś nowość- nigdy nie siałem roślin w akwarium, zawsze sadziłem ;)
Eryk1996
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2020 11:01

Re: Nowe krewetkarium.

Post autor: Eryk1996 »

Wiem, miałem parę zbiorników, aczkolwiek nigdy krewetki. Poczekam parę dni z zakupem, może znajdzie się ktoś i zaproponuje alternatywny zestaw :-D
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nowe krewetkarium.

Post autor: wojtass9 »

Możesz sobie kupić kostkę czy jakieś to koszt max 50 zł do tego oświetlenie ,są na aukcjach od 40-60 zł do tego filtr gąbkowy .grzałka z termostatem też do 20 zł i na pewno poniżej 200 zł ci wyjdzie :)
Eryk1996
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2020 11:01

Re: Nowe krewetkarium.

Post autor: Eryk1996 »

Polecacie jakis filtr do krewetkarium przy 30L i oświetlenie? Jaka moc takiej lampy jeżeli zasadzę wszystko roślinkami
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Nowe krewetkarium.

Post autor: MarJan »

Zobacz temacik w galerii Neurochirurga "samotne drzewko"- on ma tam fajny filterek...
ODPOWIEDZ