Kompletny zestaw CO2

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
corleonee79
Posty: 20
Rejestracja: 26 maja 2020 18:14

Kompletny zestaw CO2

Post autor: corleonee79 »

Witam!

Co sądzicie na temat takiego zestawu ze sklepu roslinyakwariowe.pl :https://sklep.roslinyakwariowe.pl/techn ... 32454.html. Czy cena 579zl za taki zestaw jest ok czy wygórowana? Zestaw planuje kupić dla akwarium 200l.
Awatar użytkownika
AriRaph
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2015 8:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kompletny zestaw CO2

Post autor: AriRaph »

Zaletą roślinakwariowych jest to, że sprzedają aluminiowe butle CO2. Są lżejsze od stalowych. Ale zestaw się nie zmienił od 5 lat. Ja podobny kupowałem u nich w 2015 roku. Zaworek Camozzi to nic nadzwyczajnego. Niski poziom precyzji. Osobiście proponowałbym zainteresować się takim reduktorem: https://www.invital.pl/reduktor-aquario ... Q8QAvD_BwE Masz reduktor, licznik bąbelków, zaworek precyzyjny, zaworek przeciwzwrotny oraz elektrozawór w jednym. Do tego butla, dyfuzor i wężyk do CO2 i masz komplet. Sam się przerzuciłem na podobny zestaw - tylko ja nie wierzę w sensowność zakręcania CO2 na noc - więc nie mam elektrozaworu. A co do pytania o cenę - no jak za nowy to masz bardzo atrakcyjną. Jeśli używka - to nie ma sensu.
Pozdrawiam,

Akwarium roślinne, towarzyskie 180l
Akwarium roślinne to nieustanna nauka na własnych błędach
corleonee79
Posty: 20
Rejestracja: 26 maja 2020 18:14

Re: Kompletny zestaw CO2

Post autor: corleonee79 »

Zastanawiam się jeszcze nad dyfuzorem. W sklepie zoologicznym polecili mi dyfuzor przepływowy JBL ProFlora Direct. Tylko pytanie czy jest faktycznie lepszy od dyfuzorów szklanych ze spiekiem ceramicznym? Druga sprawa, czy sprawdzi się w moim akwarium 200l, w którym mam deszczownie zamontowaną pod powierzchnią wody z wylotami skierowanymi ku górze w celu falowania lustra wody i lepszego napowietrzania. Stąd moje pytanie czy CO2 zdąży się rozpuścić czy będzie po prostu wyrzucane w atmofere?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Kompletny zestaw CO2

Post autor: grzesi3k »

Tak, nada sie. Wpuszczanie CO2 w nocy nie ma absolutnie zadnego sensu. Nie wywalaj kasy na super zaworki, wazne zeby trzymaly. Nie ma sensu inwestowania w drogie butle. Butla to butla, no chyba ze bedziesz sie nia chwalic znajomym
ODPOWIEDZ