Za słaby filtr w 200l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
corleonee79
Posty: 20
Rejestracja: 26 maja 2020 18:14

Za słaby filtr w 200l

Post autor: corleonee79 »

Witam!

Kilka miesięcy kupiłem filtr JBL e902 do swojego 200l akwarium. Niestety jest to mój pierwszy filtr zewnętrzny dlatego nie byłem za bardzo obeznany w temacie no i masz... Filtr nie daje rady, pomimo przeznaczenia do litrażu max 300l. Prawdopodobnie zdecyduje się na zakup nowego filtra. Moje 200l jest dosyć gęsto obsadzone roślinami no i obsada wydaje mi się, że jest trochę za duża. Proszę o polecenie wydajnego filtra na taki litraż. Drugie pytanie odnośnie sprzedaży jbl e902 za ile mógłbym go sprzedać. Filtr działa już 7 miesięcy.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Za słaby filtr w 200l

Post autor: owlman »

Czesc. Co znaczy ,ze filtr nie daje rady ? Co sie dzieje ? Jesli chodzi o odsprzedaz ...coz . Sprzet uzywany wiec polowa ceny . Ale jezeli posiadasz paragon czy rachunek z data zakupu , filtr w dobrym stanie mozna wolac wiecej .
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Za słaby filtr w 200l

Post autor: MarJan »

Co za problem dokupić drugi i po prostu używać dwóch? Według mnie im więcej roślin tym wydajność filtra może być słabsza. I jeśli masz przerybienie to sama filtracja i tak nie rozwiąże problemu, choćby była z kosmosu...
corleonee79
Posty: 20
Rejestracja: 26 maja 2020 18:14

Re: Za słaby filtr w 200l

Post autor: corleonee79 »

owlman pisze: 29 lis 2020 8:21 Czesc. Co znaczy ,ze filtr nie daje rady ? Co sie dzieje ? Jesli chodzi o odsprzedaz ...coz . Sprzet uzywany wiec polowa ceny . Ale jezeli posiadasz paragon czy rachunek z data zakupu , filtr w dobrym stanie mozna wolac wiecej .
Prąd wody jest dosyć słaby przez w wodzie pływa trochę drobnego syfu, który dodatkowo osadza się na roślinach.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Za słaby filtr w 200l

Post autor: owlman »

A skad ten brud ? Prad wody nie musi byc silny liczy sie objetosc kubla na media filtracyjne a nie moc pompy . Czym wypelniles filtr ?
corleonee79
Posty: 20
Rejestracja: 26 maja 2020 18:14

Re: Za słaby filtr w 200l

Post autor: corleonee79 »

Mam fabryczne wkłady nic nie zmieniałem. Kilka warstw gąbek różnej gęstości i ceramika
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Za słaby filtr w 200l

Post autor: owlman »

Szczerze piszac uwazam to za niemozliwe aby az tak spadla sila przeplywu . Odmulasz czasem dno ? Daj zdjecie akwarium .
Awatar użytkownika
Akwapark
Administrator
Administrator
Posty: 1549
Rejestracja: 29 lip 2004 18:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Za słaby filtr w 200l

Post autor: Akwapark »

Proponuję dokupić filtr wewnętrzny typu Aquael Turbo 1500, żeby mógł robić za mechaniczny, wtedy JBL będzie mógł pracować jako filtr biologiczny, gdzie nawet ten zmniejszony przepływ nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Za słaby filtr w 200l

Post autor: owlman »

Tak , tylko co jest powodem ,ze jest zapylenie w toni wody ? Osobiscie znam dwa przypadki ;
pierwszy.., kiedy na dnie jest duzo brudu i spore ryby , ktore go wzniecaja
drugi , to zabrudzone weze od filtra powstaje zwlaszcza w czasie dojrzewania zbiornika a powodem sa brunatnice , ktore z latwoscia przylegaja do scianek rur . - weze odpiac i dobrze wyczyscic .
ODPOWIEDZ