Jaka wielkość baniaka? Sugestie.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Konwera999
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2020 20:41

Jaka wielkość baniaka? Sugestie.

Post autor: Konwera999 »

Hejka. Niedawno powróciłem do akwarystyki. Mój obecny baniak to 80×35×35. Generalnie już widzę że popełniłem błąd bo za mały. Chciałbym większe ale sam nie wiem czy lepsze będzie 120×45×50 czy 100×45×50? (dł.szer.wys) Dużo tutaj się nauczyłem i to dzięki pomocy forumowiczów. Ale też nie chciałbym przerostu formy nad treścią. Generalnie chciałbym sporo roślin ale nie za dużo i raczej małe rybki. Chociaż podobają i marzą mi się skalary. Co doradzacie?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Jaka wielkość baniaka? Sugestie.

Post autor: owlman »

Czesc. Doradzam podjac dobra decyzje . Jezeli masz miejsce i fundusze bierz najwieksze jakie mozesz . Duzy zbiornik = duze mozliwosci . No....przynajmniej wieksze . Obsade rybna zawsze mozna zmienic .
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Jaka wielkość baniaka? Sugestie.

Post autor: MarJan »

Skalary to wysokość minimum 50cm co już wiesz, a długość akwarium to ogólnie jak duże ryby można hodować , w uproszczonym skrócie 100cm szkło=10cm długość dorosłej ryby/ 120cm szkło=12cm dorosła ryba. Oczywiście to skrót myślowy bo znajdą się gatunki nie pasujące do tej zależności, aczkolwiek im więcej ryba będzie miała miejsca do pływania przed siebie tym lepiej ;)
ODPOWIEDZ