Kubełek do 215l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
saawek
Posty: 10
Rejestracja: 18 cze 2020 0:20

Kubełek do 215l

Post autor: saawek »

Cześć wszystkim!

Posiadam akwarium 215l aqua glossy. Obecnie mam 2 wewnętrzne filtry (spadek po poprzednim właścicielu) aquael turbo 1000 i Eheim Biopower 240.
Pomyślałem, że Biopowera zastąpie kubełkiem. Wahałem się pomiędzy ultramax 1500, a fluval 307. Finalnie kupiłem fluvala, skusiła mnie gwarancja (2+3 lata) i podobno wysoka jakoś wykonania.... Po rozpakowaniu mam do niego mieszane uczucia, sama obudowa niby ok ale generalnie jakoś innych rzeczy (np. koszyczki wewnątrz) nie powala - spodziewałem się czegoś więcej za ponad 500 zł. Nie miałem wcześniej do czynienia z filtrami zewnętrznymi i zastanawiam się jak wygląda to w innych filtrach w cenie do około 520 zł (tyle kosztuje fluval). Możecie podzielić się Waszymi doświadczeniami z fluvalem i innymi filtrami? Czy wg Was zostawić tego fluvala 307 czy jednak kupić aquel ultramax 1500? A może jeszcze inny filtr w podobnej cenie będzie lepszy?

Z góry dziękuję za Wasze rady i sugestie.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Kubełek do 215l

Post autor: Neurochirurg »

Jak w wielu dziedzinach dostajesz coraz mniej za te same pieniądze. 500 zł to nie jest wysoka kwota za filtr.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
saawek
Posty: 10
Rejestracja: 18 cze 2020 0:20

Re: Kubełek do 215l

Post autor: saawek »

Wiem, że nie jest to bardzo dużo za filtr zewnętrzny ale są też zdecydowanie tańsze produkty o teoretycznie zbliżonych parametrach. Boję się pomyśleć jaką oni jakość prezentują. Wydawało mi się, że taki niemiecki fluval, to już chociaż średnia półka i jednak plastiki będą lepsze. W wężu na wylocie też coś źle odlane, trzeba będzie wycinać - chociaż to już nie duży problem i trochę czepialstwo.
Pytanie zostaje takie samo. Czy za około 500 zł no maksymalnie 550 zł da się kupić coś lepszego niż ten fluval?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Kubełek do 215l

Post autor: MarJan »

Miałem fluvala 206, polatał parę lat bez problemu, za to od nowości burczał- po prostu wydawał mi się głośny mimo walki z hałasem, obecnie sprzedałem go i następny nabywca zadowolony- działa bez zastrzeżeń...czy bym znowu kupił fluvala?- raczej nigdy więcej ze względu na generowany hałas, teraz jestem póki co bardzo zadowolony z ikola450- kupiony w maju tego roku- jest cisza, tak miało być od początku przygody z akwarystyką...

...także nie twierdzę oczywiście, że każdy fluval będzie głośny, ale ja się "przejechałem" i raczej nie zaufam znowu, też nie wiem czy odpowiednio większa i wydajniejsza ikola będzie równie cicha...
Konwera999
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2020 20:41

Re: Kubełek do 215l

Post autor: Konwera999 »

Po tym jak MarJan doradził mi filtr Ikola 450 jestem mega zadowolony. Miałem Jbl e701 i był głośniejszy. Dokupiłem prefiltr Sunsun i jakoś spadku mocy nie zauważyłem. Filtr jest bardzo cichy. Jeżeli w przyszłości zmienię akwarium na większe to też kupię Ikola.
saawek
Posty: 10
Rejestracja: 18 cze 2020 0:20

Re: Kubełek do 215l

Post autor: saawek »

A który filtr ikola polecacie do 215l?
saawek
Posty: 10
Rejestracja: 18 cze 2020 0:20

Re: Kubełek do 215l

Post autor: saawek »

A te wersje maxx są lepsze czy gorsze? Ten 450 widzę, że ma przepływ 820l/h. Taki jest realnie z mediami? Generalnie widzę, że te filtry są sporo tańsze. 200 zł zostaje w kieszeni w stosunku do fluvala. Kuszące :)
Tomasz198603
Posty: 58
Rejestracja: 29 gru 2017 12:25
Lokalizacja: Imielin

Re: Kubełek do 215l

Post autor: Tomasz198603 »

Posiadam filtr zewnętrzny ikola 600maxx jestem mega zadowolony. U mnie pracuje jako czysty biolog po brzegi wypełniony ceramiką i keramzytem od startu akwarium jeszcze go nie otwierałem tylko gąbkę na prefiltrze einhell z oryginalną gąbką raz ją czyściłem. Wszystko pracuje ok 9 m-ce. Polecam bez zawahania. Filtr pracuje w akwarium razem z ac 2000 jako mechanik i woda kryształ. Pracuje bezgłośnie.
Tomasz198603
[200] 100x40x50 Malawi
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kubełek do 215l

Post autor: Ginuha »

Ja mam fluvala 307 i musze powiedzieć, że na początku byłam przerażona tym jak buczał. Po dwóch tygodniach okazało się, że węże opierają się o szafkę i stąd ten odgłos. Po poprawieniu tego jest cisza. Dla mnie sprawia wrażenie naprawdę solidnie wykonanego. Jak narazie jestem zadowolona.

edit: fluval przypadkiem nie jest włoską firmą?
saawek
Posty: 10
Rejestracja: 18 cze 2020 0:20

Re: Kubełek do 215l

Post autor: saawek »

Ginuha dziękuję za informację. Dzięki Tobie zdecydowałem, że nie będę kombinował i odpalę tego fluvala. Poszło gładko. Pięknie i szybko się odpowietrzył. Jest mega cichy. Zamknąłem go w szafce i w pokoju w ogóle go nie słychać, dosłownie nic. Oczywiście wewnątrz szafki jest troszkę słyszalny ale wg mnie pracuje bardzo cicho. Obecnie słyszę tylko swój drugi filtr wewnętrzny. Zobaczymy jak się będzie sprawował dalej. Na razie stwierdzam, że moje początkowe obawy były nieuzasadnione. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy nadal będzie wszystko Ok :)
Wszystkim dziękuję za odpowiedzi i podzielenie się swoim doświadczeniem.
PS. Fuluval faktycznie jest włoski.
ODPOWIEDZ