Czy te oświetlenie wystarczy?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lukasz152
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2018 21:39
Lokalizacja: Śląsk

Czy te oświetlenie wystarczy?

Post autor: lukasz152 »

Witam posiadam akwarium 54l i mam 17 modułów LED Samsung . Niestety nie pamiętam dokładnego modelu tych modułów a na samym module też nic nie pisze ,ale pamiętam kilka ważnych danych mają moc 1.2W ,barwa to 6500k ,z tego co pamiętam to miały 150 czy 170 lm. Mam pytanie czy taka ilość jest odpowiednia czy może lepiej kilka takich modułów dokupić lub nawet odjąć ,dodam że chodzi mi o rośliny raczej które mają średnie wymagania świetlne a akwarium ma być raczej low techem.



Dzięki z góry za odpowiedź 😀😀
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Czy te oświetlenie wystarczy?

Post autor: chemik4 »

Cześć,
to masz łącznie ok 2500 lumenów, nie wiem czy to nie będzie wręcz za dużo. Obserwuj rośliny, jeżeli będą dobrze rosły a glonów nie będzie to zostaw jak jest. U mnie 10W ok 900lm w 30l (krewetkarium) okazało się za dużo.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
lukasz152
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2018 21:39
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy te oświetlenie wystarczy?

Post autor: lukasz152 »

Aaaa rozumiem a jakie byś proponował moduły do małego krewetkarium 8-10 litrów , a i naprzyklad jakbym chciał użyć tych co mam to czy 2 wystarczą?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Czy te oświetlenie wystarczy?

Post autor: chemik4 »

Nic nie zaproponuję bo się na tym nie znam, piszę na podstawie własnych obserwacji. Osobiście preferuję tanie naświetlacze LED, np. TAKIE by nie reklamować jakiegoś sklepu czy producenta.
Celowałbym w okolice 300 lumenów ale jaka lampa to będzie to nie wiem. Już osobną kwestią jest sens stawiania tak małego zbiornika, ale nie jest to tematem tej dyskusji.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
lukasz152
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2018 21:39
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy te oświetlenie wystarczy?

Post autor: lukasz152 »

Jasne dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ