Zestaw.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

GrzegorzP
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2020 0:34

Zestaw.

Post autor: GrzegorzP »

Co sądzicie o takim zestawie? Czy może lepiej samemu kompletować ?

https://allegro.pl/oferta/aquael-zestaw ... 34339127fb.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Zestaw.

Post autor: owlman »

Czesc . Zestaw jak wiekszosc troche slaby zwlaszcza filtr . Samemu zlozyc mozna oczywiscie co sie chce ale .....bedzie drozej .
Stara zasada mowi : zeby zyskac trzeba stracic .
Wlasnie oblukalem podobne wersje tego akwa i spotkalem identyczna bez filtra za 299pln . mysle ze to lepsza propozycja poniewaz za 140 mozna kupic juz niezly filtr zewnetrzny .
GrzegorzP
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2020 0:34

Re: Zestaw.

Post autor: GrzegorzP »

Dzięki! Rybki planuje niezbyt wymagające, ale filtr zawsze warto mieć z zapasem.
GrzegorzP
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2020 0:34

Re: Zestaw.

Post autor: GrzegorzP »

W końcu, po kilku nieprzespanych nocach, po coraz większych bólach głowy wybrałem takie coś:
https://allegro.pl/oferta/filtr-kubelko ... 9491668810
https://allegro.pl/oferta/akwarium-z-po ... 1bd1d899d5
Michauakwa
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2020 19:21

Re: Zestaw.

Post autor: Michauakwa »

Witam, moim zdaniem az taki filtr Ci nie potrzebny do 112l, nie lepiej wziąć jakąś kaskadę np aquael-a fzn3 do tego jakiś mniejszy wewnętrzny(jakby sama kaskada nie dała rady) :wink:
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Re: Zestaw.

Post autor: Peter007 »

Bzdura. Filtracja to bardzo ważna rzecz. Po co niby ładować 2 filtry i plątać się w kablach jak można raz a dobrze
***** ***
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Zestaw.

Post autor: owlman »

GrzegorzP okresl ile mozesz wydac na wszystko , bedzie latwiej doradzic . Akwarium i filtr ok ale ta pokrywa to lipa . Napisz jaka kase mozesz wydac maxymalnie . Pamietaj aby nie oszczedzac bo to prowadzi do kolejnych zakupow .
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Zestaw.

Post autor: wojtass9 »

Czy ten filtr ok to bym się raczej sprzeczał :)
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Zestaw.

Post autor: owlman »

Ja sie sprzeczal nie bede . Jest niezly filtr i prefiltr za takie pieniadze ok . Zawsze mozna lepiej ale ......kasa musi sie zgadzac .
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Re: Zestaw.

Post autor: Peter007 »

wojtass9 pisze: 03 sty 2021 14:46 Czy ten filtr ok to bym się raczej sprzeczał :)
Miałeś kiedyś z nim do czynienia? Czy to jakieś uprzedzenie w stylu nie bo nie? 5 lat stoi u mnie ten kubełek i nic się z nim nie dzieje. Przypomnę tylko że ikola to też chińczyk, w Polsce jest tylko dystrybucja.
***** ***
GrzegorzP
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2020 0:34

Re: Zestaw.

Post autor: GrzegorzP »

Budżet wynosił na sprzęt i rośliny 600 zł, Na rybki i ew. wystrój typu korzeń, podłoże ok 200 zł.
Akwarium tej wielkości w cenie 230 zł wydaje się ok. Filtracja z pre filtrem, to wynik rozmowy z kolegą akwarystą, u którego wszystko to ładnie śmiga, (a powinien z racji oszczędności chodzić w kilcie! :wink:) Grzałka? nie ma sensu roztrząsać się nad tematem wartym ok 30 zł, bo przepływowej do takiej kałuży i tak nie wsadzę(kilt :D ) Pokrywa? a co w niej złego? Oświetlenie i tak trzeba adaptować do warunków w akwarium, takich jak wielkość roślin, kolor dna itd...
Nie mam zamiaru podawać CO2, ani dodatku chemii. Kranówka ma pH 7,5 dla przewidywanej obsady z Innesków, Otosków, Piskorków i krewetek, to ew. mogę szyszkę olchową zapodać. Pytanie czy jeśli będę do zalania i podmianek używać wodę przelaną przez węglowy filtr z lodówki to będzie ok?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Zestaw.

Post autor: owlman »

Przelewanie przez filtr z weglem aktywowanym nie ma sensu . Taki wegiel podwyzsza pH i fosforany . Jedna szyszka nie obnizy pH . Jezeli , ..to jakis pH minus .
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Zestaw.

Post autor: wojtass9 »

Gdybym go nigdy nie posiadał to bym się nie wypowiadał na temat tego filtra ,plastiki dziadowskie ,węże sztywne przepływ sporo zaniżony.Jeżeli ktoś nie miał wcześniej innego filtra to może będzie mu odpowiadał ja na pewno nie kupię tego filtra .
GrzegorzP
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2020 0:34

Re: Zestaw.

Post autor: GrzegorzP »

wojtass9 pisze: 03 sty 2021 21:27 Gdybym go nigdy nie posiadał to bym się nie wypowiadał na temat tego filtra ,plastiki dziadowskie ,węże sztywne przepływ sporo zaniżony.Jeżeli ktoś nie miał wcześniej innego filtra to może będzie mu odpowiadał ja na pewno nie kupię tego filtra .
Wężyki zawsze można wymienić! :lol:

Mówiąc szyszka olchowa, miałem na myśli ilość potrzebną do obniżenia pH, a nie jedną na baniak! :wink:
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Re: Zestaw.

Post autor: Peter007 »

Możesz wskazać filtr w którym przepływ nie jest zanizony? Nie jest to żaden filtr z górnej półki ale jest w zupełności wystarczający. Do tego połowę tańszy niż równie kiepska chińska ikola. Argumenty o plastikach mogę przyjąć ale węże i kolanka w ikoli to dopiero gniot. W wolnej chwili sprawdzę co o hw pisałeś jak go posiadałeś. O ile znajdę coś takiego
***** ***
ODPOWIEDZ