Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 200l.

Post autor: owlman »

Dlaczego uwazasz ze eheim jest lepszy ? W czym ? Porownujac oczywiscie podobne wielkoscia i przeznaczeniem urzadzenia .
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 200l.

Post autor: wojtass9 »

A dlaczego uważasz ,że ten chwali IKOLĘ kto nie miał innego? Podaj powody takiego myślenia. :)
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 200l.

Post autor: korczus »

Coraz bardziej się skłaniam do Ikoli właśnie dzięki stosunkowi jakości do ceny, poza tym dopóki się samemu czegoś nie sprawdzi to się nie przekona, myślę, że za te 3 stówy warto spróbować ;)
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 200l.

Post autor: owlman »

Powodem takiego myslenia jest wlasnie ten punkt , ktory wymieniles : nie mial/a innego wiec chwali ten co ma i nie ma znaczenia czy to ikola , tetra , sera , aquael itd. . Chwali mimo ,ze nigdy z innym nie porownal /a . Jest to jego powazniejszy , pierwszy filtr wiec go chwali . Ja swojego eheima kupilem tylko z jednego powodu . Bylo to dla mnie kryterium nie do podwazenia . Nie ...nie chodzi o to ,ze ludzie wzdychaja do eheima , jego wspanialych osiagow , materialow itp . Gdyby tak bylo , pewnie wybralbym innym model a wybralem 2076 3e .

Korczus. Skad wiesz o jego stosunku jakosci do ceny , skoro go nie miales ,? Ile takich prob za trzy stowy masz zamiar przeprowadzic ?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 200l.

Post autor: wojtass9 »

Owlman czytasz co piszesz? Czyli w/g ciebie nie powinien kupować żadnego filtra skoro żadnego nie miał?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 200l.

Post autor: owlman »

Nie . Chodzi mi o za i przeciw . Skad wie o jakosci produktu ? I odpowiedz mi na pytanie dlaczego eheim jest lepszy niz ikola ? A kupi ikole poniewaz jedynym kryterium jest cena . I ja to rozumiem i popieram a jedynie draze temat bo ciekawski jestem i chce sie czegos dowiedziec na temat urzadzen . Jest ich tyle na rynku i wszystkie cudowne .
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 200l.

Post autor: korczus »

owlman pisze: 16 sty 2021 9:12 Korczus. Skad wiesz o jego stosunku jakosci do ceny , skoro go nie miales ,?
Nie wiem, mogę jedynie zaufać opini ludzi którzy go mają/mieli i testowali.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2021 10:47 przez korczus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 200l.

Post autor: korczus »

owlman pisze: 16 sty 2021 9:12 Ile takich prob za trzy stowy masz zamiar przeprowadzic ?
Chociaż jedną, jak się jakoś mega zawiodę w co raczej wątpię bo nie jestem jakimś zaawansowanym wymagającym akwarystą, wtedy kupię 2x droższego Eheima ;)
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 200l.

Post autor: wojtass9 »

Przejrzyj temat to zobaczysz ,że wcześniej napisał ,że ikola ma dobre opinie i to jest powód dlaczego chce kupić ,Gdyby ktoś napisał ,że jest to szajs ale tani to nie chciałby kupić.Dodam tylko ,że do 200l wybrałbym IKOLE 450 bez tego maxx ale to tylko moja opinia :)
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 200l.

Post autor: owlman »

Czyli jednak kasa . Dobre opinie maja wszystkie filtry . Teraz pytanie ; z jakimi porownywane ?
Dlaczego uwazacie (obaj) ze eheim jest lepszy od ikoli ?
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: korczus »

Ja nie wiem czy jest lepszy czy gorszy bo nie miałem żadnego, kilkanaście lat temu miałem chyba kubeł Tetra tec i też byłem zadowolony. Pisałem, że szukam filtra i interesuje mnie cena/jakość neurochirurg zaproponował mi Eheima, później gdzieś natrafiłem na Ikole, że to jego Polski odpowiednik, nie widziałem by ktoś pisał źle na jego temat więc chyba sprzęt jak za taką kwotę jest wart sprawdzenia, przynajmniej dla mnie.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: wojtass9 »

Bzdury piszesz ,wszystkie filtry mają dobrą opinię? Żyjesz chyba w matrixie.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: owlman »

Nie pisze bzdur . Czy doczekam sie odpowiedzi dlaczego eheim jest lepszy od ikoli ?
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: Peter007 »

korczus pisze: 16 sty 2021 11:30 Polski odpowiednik
To nie jest polski produkt. W Polsce jest tylko oficjalna dystrybucja. Jesteś w stanie znaleźć kto to niby w Polsce produkuje? W zasadzie to niewiele można się o nim dowiedzieć. Można ewentualnie założyć że marka jest polska ale produkt już nie.
Jest to solidny kubełek do małych poprawek ale nie nazywałbym go polskim eheimem jak to pięknie ktoś rozpuścił po sieci. Chyba kolory miały pomóc przy tym sloganie.
***** ***
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: wojtass9 »

Ale który EHEIM I OD KTÓREJ ikoli ?
ODPOWIEDZ