Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: owlman »

Obojetne ktory . Ogolnie o produktach i jakies dwa porownywalne /wielkoscia czy przeznaczeniem / filtry . Moga byc te co miales czy masz .
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: wojtass9 »

No więc tu jest EHEIM 4+ I IKOLA 600 maxx, Więc poczytaj o jednym i o drugim i wszystko będziesz wiedział ,musisz się nauczyć korzystać z internetu mamy już 2021 rok :)
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: Neurochirurg »

U mnie pracuje eheim i ikola w jednym akwarium. Cena/jakość u ikoli wysoka. Jest nawet cichsza od eheima, ale mniej wydajna. Jednak jak się postawi te filtry obok siebie to widać co jest droższe i dlaczego.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: owlman »

To Ty stwierdziles ze eheim jest lepszy , wiec napisz dlaczego . A moze po prostu to Cie przerasta ? Nie znasz odpowiedzi ? Nie potrafisz wykazac swojej teorii ? Dlaczego eheim jest lepszy od ikoli ?
To , ze eheim jest drozszy ja odczytuje jako wade .

Korczus . Gdyby eheim kosztowal tyle co ikola , to ktory bys wybral i dlaczego ?
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: korczus »

owlman pisze: 16 sty 2021 13:44 Korczus . Gdyby eheim kosztowal tyle co ikola , to ktory bys wybral i dlaczego ?
Wziąłbym Eheima bo wizualnie wygląda lepiej, widać, że konkretny filtr a Ikola wygląda jak tania tandeta ale mi nie chodzi o wygląd bo i tak go schowam do szafki ;)
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: wojtass9 »

Owlman po co ci to wiedzieć ?Przecież nigdy nie kupisz ikoli .EHEIM to znana solidna marka filtry jest dobrej jakości ,wkłady do filtra są dobre ,gwarancja dłuższa,w ikoli trzeba je dokupić wkłady bo nie są najlepszej jakości z kolankami też trzeba powalczyć ,poza tymi szczegółami to jest bardzo dobry filtr .Jak rozumiem siedzisz w do,u i się nudzisz zajmując się pierdołami przez co zaśmiecamy ten temat :) Normalnie kojarzysz mi się z mirukanem :)I jeszcze głupie pytania ,gdyby filtry były w tej samej cenie który byś wybrał,ale nie są więc co to ma niby wnieść do tematu ,który filtr wybrać,napisał ,że wybrałby eheima i co zwrócisz mu teraz różnicę?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: owlman »

To nie sa glupie pytania . Od tego jest forum aby sie czegos dowiedziec . Jezeli bedziemy odsylac wszystkich do internetu bo mamy 21 wiek to mozna zamknac forum . Uwazasz , ze jak siedze w domu i sie nudze to nie moge tu pisac ? Gdybys skupil sie nad odpowiedzia na moje proste pytanie a nie nad checia wykazania ze jestem glupkiem ,mielibysmy juz dawno to za soba i dowiedzielibysmy sie dlaczego eheim jest lepszy od ikoli .
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: Neurochirurg »

owlman pisze: 16 sty 2021 13:44 To Ty stwierdziles ze eheim jest lepszy , wiec napisz dlaczego . A moze po prostu to Cie przerasta ? Nie znasz odpowiedzi ? Nie potrafisz wykazac swojej teorii ? Dlaczego eheim jest lepszy od ikoli ?
To do mnie?
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: owlman »

Nie
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: korczus »

Pomijając już sam wybór filtra bo jeszcze nie zdecydowałem co kupię, jakie wkłady stosujecie mając tylko kubeł jako jedyną filtracje i czy prefiltr to dobre rozwiązanie warto też kupić?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: wojtass9 »

Ja mam gąbkę i keramzyt tzn jeden kosz gąbka a w 2 keramzyt .Nie stosuję prefiltra.
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: korczus »

A ceramika? Słyszałem też o Azoo Active 4in1 że bardzo dobre media filtracyjne, myślę też czy nie filtrować przez torf bo chce trzymać neony i w późniejszym czasie dyski. Dlatego myślałem o prefiltrze jako takiej mechanice a w kuble np AA 4in1, ceramike i torf.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: Peter007 »

Ja cały kubeł zawsze zasypuję tylko lawą wulkaniczną i do tego albo gąbka na zasys albo prefiltr. Z ładowaniem filtracji mechanicznej do kubełka jest związana konieczność dość częstego otwierania go co jest upierdliwe i może przyspieszyć jego przeciekanie
***** ***
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: owlman »

Korczus . Chyba nikt z forum jeszcze tego wynalazku nie testowal wiec masz okazje byc pionierem . Wyglada dobrze i uwazam ze warto sprobowac . Torf raczej sobie odpusc ; wiecej problemow nie pozytku .
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: korczus »

Peter007 pisze: 23 sty 2021 17:33 Ja cały kubeł zawsze zasypuję tylko lawą wulkaniczną i do tego albo gąbka na zasys albo prefiltr. Z ładowaniem filtracji mechanicznej do kubełka jest związana konieczność dość częstego otwierania go co jest upierdliwe i może przyspieszyć jego przeciekanie
No właśnie tego chciałbym uniknąć i otwierać go jak najrzadziej stąd pomysł na prefiltr bo nie chce w zbiorniku dodatkowych filtrów. Może kupię prefiltr Sunsun HW-602 bo wygląda ciekawie.
ODPOWIEDZ