Pytanie tantalosa

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tantalos
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2021 18:51

Pytanie tantalosa

Post autor: tantalos »

Czy akwarium zrobione u szklarza a w profesjonalnej firmie która zajmuje się produkcją zbiorników jest takie samo?
Mam na myśli szkło, użyty silikon, technikę klejenia, grubość tafli, wzmocnienia. Pytam bo stoję przed kupnem szkła i mam dylemat: ryzykować u szklarza którego mam pod nosem czy zamówić w necie na palecie :) ?

Post wydzieliłam z dyskusji prowadzonej przez innego autora, proszę zakładaj własne tematy. MOD BARA
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Jakie lepsze szkło?

Post autor: korczus »

tantalos pisze: 05 lut 2021 20:13 Czy akwarium zrobione u szklarza a w profesjonalnej firmie która zajmuje się produkcją zbiorników jest takie samo?
Mam na myśli szkło, użyty silikon, technikę klejenia, grubość tafli, wzmocnienia. Pytam bo stoję przed kupnem szkła i mam dylemat: ryzykować u szklarza którego mam pod nosem czy zamówić w necie na palecie :) ?
Właśnie dopiero co zmagałem się z podobnym problemem, chciałem akwa skleić na zamówienie z przednią szybą OW ale u mnie szklarz nie chciał się podjąć klejenia zbiornika w którym ma być woda może jakieś terrarium by jeszcze zrobił. Szukałem na alledrogo firm które by mi to skleiły, dostałem od jednej nawet fajną wycenę ale jak poczytałem opinie, że niektórzy dostali nierówno sklejone szyby, brzydko nałożony silikon itp itd to stwierdziłem, że na baniaku nie będę szczędził bo to ma wyglądać i trzymać wiele lat, dołożyłem te 3 stówy i zamówiłem full Opti White z jednego ze sklepów akwarystycznych, bez czekania od ręki jutro spodziewam się kuriera.

Edit: No i akwarium dotarło, całe i zdrowe, pięknie sklejone prezentuje się mega ;)
ODPOWIEDZ