Aquael Ultramax 1500 - jak korzystać?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
amator akwarysta
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2021 10:12

Aquael Ultramax 1500 - jak korzystać?

Post autor: amator akwarysta »

Witam wszystkich! 3 miesiące temu kupiłem filtr Aquael Ultramax 1500 do akwarium 170l. Prefiltr czyszczę przez co 3-4 tygodnie, natomiast nie czyściłem jeszcze całego filtra, bo wyczytałem gdzieś informację, że posiadacze tych filtrów czyszczą je całkowicie raz na pół roku. Ostatnimi dniami woda w akwarium zrobiła mi się nieco mętna.
1. Jeśli wyczyszczenie prefiltra i podmiana 1/3 wody w akwarium nie pomogło to czy to znak, że cały filtr nadaje się już do wyczyszczenia czy też coś się z nim dzieje?
2. Czy podczas czyszczenia wewnętrznych wkładów do filtra tylko wata filtracyjna wymaga wymiany na nową czy jeszcze któraś z warstw powinna być nowa a nie tylko umyta?

Z góry dzięki za wiedzę :) !
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Aquael Ultramax 1500 - jak korzystać?

Post autor: korczus »

Jakie masz media w kubełku? Skoro masz prefiltr to przypuszczam, że kubełek pracuje jako biologiczny, ja bym go nie ruszał, ewentualnie jak masz jako ostatnie media gąbkę czy watę to możesz go otworzyć i tylko to przepłukać (wate najlepiej dać nową), ceramiki itp zostaw w spokoju. Po wyczyszczeniu prefiltra woda może trochę zmętnieć, zauważyłem to u siebie, może przez to, że przepływ wody się zwiększa, tworzy się większy prąd w akwarium i syfy z dna zaczynają bardziej latać ale to powinno w ciągu doby się wykrystalizować.
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Aquael Ultramax 1500 - jak korzystać?

Post autor: korczus »

Większość wkładów po prostu się myje, może poza węglem, torfem itp ale te nie zawsze są potrzebne.
ODPOWIEDZ