Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mrozio2a
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2021 8:53

Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: mrozio2a »

Witam chciałbym wymienić swój filtr w akwa. 120l na filtr zewnętrzny. Jak na razie posiadam kaskadę chinska sunsun cbg 800 z lampa UV. Sam filtr jest w miare cichy i mi osobiście nie przeszkadza jednak małżonka ma już inne zdanie i twierdzi że jest głośny do takiego stopnia że nie może spać (faktycznie filtr od czasu do czasu tak jak by się zapowietrzał przez skimer w który jest wyposażony ten filtr i wtedy przez dobre 5 min z filtra cały czas dochodzi dość głośny dźwięk) ale mniejsza o to, postanowiłem że przyszedł czas i tak na wymianę na kubeł z tym że mam problem co wybrać i prosiłbym o pomoc w wyborze, ważne dla mnie jest kilka aspektów 1. Być może uda mi się dorwac akwa 2
180ll więc pod taki akwa muszę wybierać filtr bo nie ma sensu za 1 lub 2 miesiące kupować 2 kubeł, 2 sprawa to cena 450 to maksimum jaki bym chciał wydać na ten filtr, 3 najistotniejsza sprawa to jego głośność musi być dość cichy z racji ze stałby w sypialni a szafka z akwa jest tuż obok głowy wiadomo mogę wyciszyć jeszcze szafke gąbkami akustycznymi i w razie potrzeby tak też zobie ale mimo to chciałbym dość cichy filtr, zastanawiałem się nad kilkoma filtrami
1. Fluval 207
2. EHEIM Experience 250
3. IKOLA CLASIC 250
4 SunSun HW303 ewentualnie 304 wraz z lampa UV i tu jest moje największe pytanie czy warto w tego chińczyka inwestować? Czy lepiej jakąś sprawdzona markę, swoją drogą mam 2 kaskady Sun Sun cbg 800 i 500 w mniejszym akwa i ta 500 jest naprawdę głośna na szczęście nie jest w sypialni bo pewnie przy tej to i ja bym nie zasnął natomiast ta 800 jest naprawdę cicha tylko to zapowietrzanie się przes ten skimmer denerwuje proszę o pomoc w doborze i z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: Neurochirurg »

Ikole są bardzo ciche. Tylko do tego baniaka nie 250 tylko 350 (ja dałbym nawet 450)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: wojtass9 »

Zdecydowanie 450 będzie w sam raz .
mrozio2a
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2021 8:53

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: mrozio2a »

Też myślałem nad 450 a co myślicie jeszcze o tym chińczyku? Warte to uwagi?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: wojtass9 »

Ja mam go w 300l i nie narzekam :)
mrozio2a
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2021 8:53

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: mrozio2a »

Ale tego chińczyka? Czy ikole?
W zasadzie to jeszcze mocno zastanawiałem się na fluvalem ale 207 chyba będzie za słaby al 307 trochę przekracza budżet.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: wojtass9 »

Nie doczytałem :) ikole mam ,chińczyka miałem i ja osobiście nie polecam ale czytałem opinie że ludzie chwalą .
mrozio2a
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2021 8:53

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: mrozio2a »

Zauważyłem jeszcze Nova NCF-1200 wiesz coś może odnośnie tego filterka?
A co do ikoli to jak możesz powiedzieć co tam do niej wsadziłeś? W sensie jakie media?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: wojtass9 »

W ikoli mam keramzyt i jedną gąbkę ,nie miałem aqua Nova ,jeśli chcesz cichy dobry filtr to bierz ikole .
mrozio2a
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2021 8:53

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: mrozio2a »

Ok dzięki za pomoc dam znać jak filterek przyjdzie i go odpalę jak moje wrazenia
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: korczus »

Mogę potwierdzić co do ikoli na prawdę mega cichy filtr w szafce praktycznie nie słyszalna w nocy, jedynie jak złapie powietrza, bo mam pod wlot skimmer podłączony to słychać jak woda przez niego płynie, dlatego mam zamiar kupić skimmer eheim 350 i nie będzie problemu :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Zmiana filtra z kaskady na kubeł.

Post autor: chemik4 »

Tylko pamiętaj by przez 2-4 tygodnie pracowały obydwa filtry jednocześnie. W nowym muszą się namnożyć bakterie nitryfikacyjne.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ