Pomocy . Eheim przecieka.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Pomocy . Eheim przecieka.

Post autor: owlman »

Czesc .

Posiadam filtr Eheim 3e 2076 ,z ktorego bylem dumny ,poniewaz mam go od kilkunastu lat i nic w nim nie naprawialem ani nie wymienialem . Od jakiegos czasu przecieka . Mimo wymiany wszystkich uszczelek glowica napelnia sie woda i .....cieknie .
Wymienilem tez cala kompletna glowice na nowa poniewaz w starej wszystkie gumowe czesci byly w stanie wskazujacym na zmeczenie . Niestety z nowa glowica jest ten sam problem ; napelnia sie woda . Pozostaje jeszcze do wymiany blok zaworow z dzwignia do odcinania przeplywu wkladany w glowice . Jezeli ktos ma pomysl lub podobne doswiadczenia prosze o podzielenie sie wiadomosciami . Dzieki .
Awatar użytkownika
Akwapark
Administrator
Administrator
Posty: 1549
Rejestracja: 29 lip 2004 18:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomocy . Eheim przecieka.

Post autor: Akwapark »

owlman pisze: 04 kwie 2021 6:57 poniewaz mam go od kilkunastu lat
Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba kupić nowy :lol: Może coś się ułamało/uszkodziło na styku poszczególnych koszyków i składając wszystko do kupy nie dociska dokładnie głowica do kubła ?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Pomocy . Eheim przecieka.

Post autor: owlman »

Nie cieknie na styku kubel - glowica . Glowica napelnia sie woda a ta wyplywa spod wierzchniej pokrywy . Nic sie nie ulamalo .
Zawiozlem dzis rano caly filtr do sklepu gdzie kupowalem uszczelki i glowice . Podlaczylismy do akwarium i pozostal do wtorku z nowym blokiem zaworowym . Pozyjem obaczym . Te zawory to ostatnia ( teoretycznie) mozliwosc.
ODPOWIEDZ