Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: korczus »

Witam, dzisiaj wziąłem się za sprzątanie w akwa, przy okazji wyczyściłem węże + wloty i otworzyłem pierwszy raz kubeł żeby przepłukać gąbkę, po złożeniu filtr chodził kilka minut i przestał filtrować, myślałem, że zapowietrzony ale głośny dźwięk pompy mnie trochę zaniepokoił, otworzyłem ponownie by sprawdzić czy wszystko ok i okazało się, że wirnik się urwał. Filtr mam 3 miesiąc, tak chwaliłem ikolę za cichą pracę ale trochę słabo to świadczy o jakości, póki co udało mi się skleić na kropelkę bo już się bałem, że na weekend będę bez jakiejkolwiek filtracji. Nie wiem na jak długo to wytrzyma bo słychać, że nie chodzi tak cicho jak przed usterką. Chcę jak najszybciej załatwić nowy wirnik tylko nie wiem czy kupować nowy czy korzystać z gwarancji. Bo jeśli bym musiał odsyłać filtr czy uszkodzoną część to mija mi się to z celem.
Orientujecie się jak to wygląda z gwarancją w takich sytuacjach?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: wojtass9 »

Może najpierw do nich napisz .Wirnik to niewielki koszt ale zapytaj ich jak wygląda sprawa z gwarancją.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: chemik4 »

Tak jak pisze Wojtass, napisz do producenta. Jeżeli nie pomogą to polecam klej "Versachem Plastic Welding", tubka kosztuje ok 20 zł w sklepach motoryzacyjnych.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: korczus »

Spoko napisze ale mimo to i tak zamówiłem już nowy wirnik 25zł nie ma tragedii.
chemik4 pisze: 11 kwie 2021 10:09 Jeżeli nie pomogą to polecam klej "Versachem Plastic Welding", tubka kosztuje ok 20 zł w sklepach motoryzacyjnych.
Skleiłem go kropelką i generalnie trzyma dobrze, filtr ma odpowiedni przepływ tylko o wiele głośniej ten wirnik mi teraz chodzi, wcześniej niesłyszalny, dziwne trochę nie wiem może miałem to przesmarować czymś?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: chemik4 »

Może jest niewyważony i wpada w rezonans?
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: korczus »

chemik4 pisze: 11 kwie 2021 18:00 Może jest niewyważony i wpada w rezonans?
Cholera wie, już nie będę go otwierał, przyjdzie nowy założę i zobaczymy jak będzie chodził.
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: korczus »

Heh jaja, zamówiłem ten wirnik z alle i się okazało, że nie mają na stanie i zwrócili mi kasę. Pisałem na serwis Ikoli na razie nie odpowiedzieli. Przeszukałem neta nigdzie nie ma wirników do 600 do każdego innego modelu są a akurat do mojego wszędzie braki. Jeszcze na olx jest jedno ogłoszenie prywatne tylko nie wiem czy aktualne jak to nie wypali to już nie wiem gdzie szukać ;)
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: wojtass9 »

Sprawdź w hurtowni "badis" to oni rozprowadzają ikole powinni mieć .No chyba że to u nich złożyłeś reklamacje :)
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: korczus »

Badis będzie miał dostawę dopiero za jakiś tydzień ;) Ale udało się kupić na olx od jakieś Pani, przy okazji jeszcze mi dorzuci uszczelkę pod głowicę, będzie na zapas ;)
Awatar użytkownika
Akwapark
Administrator
Administrator
Posty: 1549
Rejestracja: 29 lip 2004 18:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: Akwapark »

korczus pisze: 13 kwie 2021 22:26Przeszukałem neta nigdzie nie ma wirników do 600 do każdego innego modelu są a akurat do mojego wszędzie braki.
Ogólnie nigdzie teraz nie da się kupić Ikoli 600 Maxx , sam byłem zainteresowany tym modelem.
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: korczus »

Heh to nieźle, ja kupowałem pod koniec stycznia i nie było problemu z dostępnością ale teraz wiadomo jak wygląda to wszystko przez te lockdowny więc może towaru brakować. Szukałem niedawno skimmer eheim 350 i było to samo, wszędzie brak dostępności, trochę głębiej poszperałem po necie i w jakimś sklepie internetowym udało się kupić choć czekałem na przesyłkę ponad tydzień bo też nie mieli od razu na stanie.


Update:
Wirnik wymieniony, filtr chodzi cichutko jak nowy ;)
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: Peter007 »

chemik4 pisze: 11 kwie 2021 10:09 napisz do producenta
Czyli do kogo?
***** ***
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: korczus »

Peter007 pisze: 16 kwie 2021 20:48
chemik4 pisze: 11 kwie 2021 10:09 napisz do producenta
Czyli do kogo?
No właśnie. Ja pisałem na serwis do Badisa, nawet nie raczyli odpowiedzieć. Dzwonić już mi się do nich nie chciało, nowy wirnik mam za 20zł nie warto tracić czasu nawet.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ikola 600maxx - uszkodzony wirnik.

Post autor: Peter007 »

Badis to dystrybutor tylko tych chińczyków czego sami nie kryją w rozmowach. Reklamacje w zasadzie wszystkie uznają, bo w razie odmowy potrzebne jest pisemne uzasadnienie producenta a to już raczej niemożliwe
***** ***
ODPOWIEDZ