Belki led lub pokrywa aluminiowa 200l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
corleonee79
Posty: 20
Rejestracja: 26 maja 2020 18:14

Belki led lub pokrywa aluminiowa 200l

Post autor: corleonee79 »

Witam!

Zastanawiam się nad rezygnacją z dotychczasowej plastikowej pokrywy w moim akwarium (100x40x50). Planuje zakup dobrej belki led do akwarium roślinnego lub ewentualnie zakup aluminiowej pokrywy. Zależy mi na dobrym dostępie do akwarium i miejscem na rury, kable itp. Kolejna sprawa to jak to jest z otwartym akwarium w okresie jesienno-zimowym. Chodzi mi o spadki temperatur w pokoju z akwarium do 18-20 stopni z racji tego, że znajduje się na poddaszu. Jak to wychodzi z utrzymywaniem temperatury w akwarium? Nie chciałbym żeby grzałka chodziła na okrągło, bo rachunek za prąd mógłby sie trochę podnieść... Druga sprawa jak wygląda sprawa z wilgocią w pokoju przy otwartym akwarium? Proszę o porady i polecenie belek led lub pokryw aluminiowych.

P.S w przypadku kupna pokrywy chciałbym mieć możliwość przeniesienia dotychczasowego oświetlenia tj. 2x30W T8 + 2x24W LED lub jego niewielkiej modyfikacji
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Belki led lub pokrywa aluminiowa 200l

Post autor: Neurochirurg »

Twoje problemy rozwiąże np. pokrywa aluminiowa z firmy Zoolight. Poszukaj na ich stronie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
corleonee79
Posty: 20
Rejestracja: 26 maja 2020 18:14

Re: Belki led lub pokrywa aluminiowa 200l

Post autor: corleonee79 »

A wracając do mojego pytania odnośnie utrzymania temp. w akwarium. O ile mniej więcej wzrastają koszty ogrzewania akwarium w okresie zimowym zakładając temp. ok 18-20stopni w pokoju? Czy jest to jakoś znacząca wartość? No i jak sprawa z wilgocią w pokoju przy akwa 200l?
ODPOWIEDZ