200L Ameryka Południowa

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Pilsner1987
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2018 10:25

200L Ameryka Południowa

Post autor: Pilsner1987 »

Czesc,

po roku bardzo przyjemnego posiadania akwarium 112L postanowilem sie przesiasc na 200L. Nowe szklo (100x40x50) jest juz w domu, do tego filtr tetra ex 700, grzalka 200W i pokrywa z dwiema lampami. Nie znam dokladnych parametrow wody, ale jest bardzo miekka i pH ma w okolicach 6.8. Wszystko ze srodowisk black water ladnie sie chowa. Kakadu, kiryski i zbrojniki sie regularnie rozmnazaja.

To co planuje zrobic to przeniesc do w polowie wypelnionego nowego akwarium cala stara wode, wszystkie rosliny podloze i rybki + oczywiscie ceramiczny wklad starego filtra.

Obecnie mam:
3 zbrojniki niebieskie (1 samiec + 2 samice)
5 kiryskow pstrych (3 samce + 2 samice)
5 blyszczykow paranskich
9 neonow innesa
3 pielegniczki kakadu (1samiec +2 samice)

Wraz ze wzrostem objetosci akwarium chcialbym zwiekszych obsade rybek stadnych do

8 blyszczykow paranskich
15 neonow innesa.

Czy myslicie, ze w takim akwarium zmiesci sie para lub 4 skalary ?

Rybki plywajace w toni sa dosc niewielkie, a kakadu siedza glownie w grotach z kokosa i sie non stop tra ;)

Dzieki za porade.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019 21:14 przez Pilsner1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Ja bym się nie obawiał dodać 4 skalarów. Neony Innesa tu nie pasują bo są chłodnolubne, bardziej pasują czerwone.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Pilsner1987
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2018 10:25

Post autor: Pilsner1987 »

Mam w akwarium 24-24.5°C myślałem, że jestem w optimum dla wszystkich rybek. Neonki chowają się dobrze, przybierają na długości, jedyne śmierci powodowane były przez samca kakadu (w młodości mu się zdarzyło dwa czy trzy razy "skubnąć" ogon razem z połową neonka :/ ). Niestety wydaje mi się, że nikt teraz się ze mną nie zamieni na 9 rocznych neonek...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ