[72] Obsada 72L

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Masnofest
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2020 20:31

[72] Obsada 72L

Post autor: Masnofest »

Pytanie od początkującego, kieruje sie póki co tym zo w zoologicznym sklepie mówią.
Pół roku temu kupiłem zbiornik 10L w prostokącie a do niego welonka. Co 5 dni zmiana wody codzienne karmony.
Postanowiłem kupić wieksze akwa, by miec więcej rybek, ale chcialem koniecznie welonka mieć razem z innymi zeby go nie trzymać osobno. Akwarium odstalo tydzien, wrzuciłem welonka a na drugi dzień kupiłem dwie molinezje, jednego prędnika i glonojada. Dzień później kupilem prędnika i bojownika. Taką obsade poleciła mi sprzedawczyni, oczywiście kierując sie moimi upodobaniami.
Powiedzcie czy obasada jest okej, co można do nich dodać lub co zmienić. Poki co rybki spokojnie pływają, żadna nie wchodzi sobie w drogę.[/b]

poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Czyli masz teraz w tych 72 litrach: welonka, dwie molinezje, dwa pręTniki, zbrojnika i bojownika? Weź z ciekawości wrzuć zdjęcie jak możesz.

Obawiam się jednak, że będziesz musiał skompletować obsadę od nowa (po solidnej dawce lektury).
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Witaj, post podejrzany, jakbyś chciał sobie robić jaja z forum...
Jeśli poważnie, to wszystko źle.
Poczytaj o wymaganiach ryb, które masz.
Poczytaj o zakładaniu akwarium.
Nie nabywaj wiedzy od sprzedawcy w sklepie- on dostaje pieniądze za sprzedaż, a nie za naukę kupujących i jak zwykle, albo celowo zostałeś zbajerowany, aby jak najwięcej na Tobie zarobić, albo sprzedawca ma w (_!_) dobro sprzedawanych zwierząt lub totalnie się nie zna, albo wszystko na raz lub wariacja powyższych, niemniej w dzisiejszych czasach masz dostęp do internetu i wiedzy, korzystaj z atlasów ryb, nie ufaj sprzedawcy....jakbyś kupował używane auto to też wierzyłbyś we wszystko co Ci sprzedawca mówi, czy byś sprawdził to i owo?

Ryby w tym momencie skazane są na bardzo niekomfortowe warunki, nie masz szans zapewnić im zdrowego, normalnego bytowania, gatunki są tak pomieszane, że nie jesteś w stanie zapewnić optimum wszystkim jeśli chodzi o podstawowe wymogi, ponadto masz przerybienie.

W krótkim czasie prawdopodobnie ryby zaczną chorować i obecnie najlepszym rozwiązaniem będzie poszukać akwarystów, którzy wzięli by od Ciebie ryby (kupiliby czy jak, w sklepie pewnie z powrotem nie przyjmą)- tu polecam olx lub na FB poszukać odpowiedniej bliskiej grupy.

Nabądź wiedzy i wtedy zacznij od nowa:
http://www.akwaforum.pl/mapa.php

pozdrawiam, napisałem prawdę.
Masnofest
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2020 20:31

Post autor: Masnofest »

Poważnie taką obsadę mi zaproponowano,może dlatego ze uparlem sie na różnorodność? Jestem zaniepokojony bo zrobiono mnie teraz w balona i nie wiem jak sie zabrac do odkrecenia :( zdjecie dodam później
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie wstawiaj zdjęcia bo to nic nie da.
Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać i jakie trzymasz.
Zacznij pozbywać się tej obsady i to szybko, nim ryby zaczną chorować, ponieważ trzymasz je w niewłaściwych dla nich warunkach.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ