[160] obsada pokojowa

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Rah
Posty: 30
Rejestracja: 22 gru 2016 18:48

[160] obsada pokojowa

Post autor: Rah »

Witam. Kupiłem sobie nowe akwarium 160 l (80 x45x50h). Zastanawiam się nad obsada pokojową. Chciałbym mieć tam parkę skalarów chociaż. Tylko niewiem z jakimi rybami mógłbym je trzymać. Myślałem może jakieś żyworodne i do tego jakąś ławica. Pomoże ktoś?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Poprawiłem tytuł tematu (Regulamin)
MOD krzych_100
Cały czas pytam,bo się uczę.
Pozdrawiam .
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Masz na myśli pokojowo nastawiana ? Czy jak to rozumieć :wink:
Rah
Posty: 30
Rejestracja: 22 gru 2016 18:48

Post autor: Rah »

Tak jak najbardziej żeby nie było agresji
Cały czas pytam,bo się uczę.
Pozdrawiam .
Rah
Posty: 30
Rejestracja: 22 gru 2016 18:48

Post autor: Rah »

Acha czyli nikt nie pomoże...
Cały czas pytam,bo się uczę.
Pozdrawiam .
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Ja nie bardzo,nie znam się , poważnie. Podobno 160 litrów to mało na skalary. Odpal google,porównaj co z kim itd. Ja przejąłem po kimś szkło,więc nie miałem wpływu na obsadę. Dziś gdybym zakładał to gurami bym zakupił,a i tak nie może być za dużo samców. A i tak w akw dzieją się cuda,mój żółty mały gupik ściga prawie trzy razy większe gurami 🙃
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Niestety akwarium dla skalarów jest za małe, sprawdź parametry wody i podaj wtedy będzie można zaproponować obsadę.
Rah
Posty: 30
Rejestracja: 22 gru 2016 18:48

Post autor: Rah »

Parametry wody z wczoraj :
pH. 7.4
GH 17
KH 7
NO3 50

Co do skalarów czytałem że minimum musi być długie 80 i wysokie 50 akwarium i tak naprawdę kupiłem je pod skalary. Wiem że są ludzie co trzymają w 100 l akwariach i ryby te się męczą. Wyczytałem że skalary potrzebują wysokiego akwarium dlatego tez szukalem 50 h. Niestety mieszkanie nie pozwala mi na większe akwarium dla tego kupywalem najmniejsza opcje pod skalary jaka wyczytałem w goglach. I tyle. Nie linczujcie mnie poprostu wyczytałem tak w goglach..

Dziękuję za odzew

Tak sam "podwójny' post - usunąłem.
MOD krzych_100
Cały czas pytam,bo się uczę.
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc .
Jezeli bedziesz mial jakiekolwiek wieksze pielegnice typu skalary w parze lub parach pokoju nie zaznaja ani one same ani inne ryby . Nawet mniejsze pielegniczki potrafia dac do wiwatu podczas tarla . Jezeli chcesz pokojowa obsade to np ; neony plus otoski . Jest sporo mozliwosci . Skalary owszem , ...jezeli beda dwie samice .
Rah
Posty: 30
Rejestracja: 22 gru 2016 18:48

Post autor: Rah »

Poczytałem trochę więcej o skalarach i je odpuszczę nie będę męczył ryb.Niby wysokość akwarium jest min ale długość za mała. Ale mimo wszystko chciałbym jakaś parę bądź harem i jakaś ławice rybek i coś na dno.Opisze moze akwa trochę to może ktoś pomoże:

Akwarium 160L 80x40x50h (akwarium robione na LT)
podłoże ziemia ogrodowa na to bazalt 1-3 mm
Oswietlenie 2x20w to świetlówki
Bardzo dużo roślinności mało wymagającej i szybko rosnącej
Cabomba,narzucaniec,rotala,lysimachia,moczarka,cryptokoryna, rogatek

Parametry wody:

pH 7.4
GH 17
KH 7
NO3 50

to chyba wszystko .Akwarium jest już odstane 4 tyg .wiec pora na obsadę .Może ktoś doradzi w wyborze obsady .
Cały czas pytam,bo się uczę.
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc. Nie czas na obsade kiedy NO3=50 . Akwarium jest niedojrzale jezeli przy duzej ilosci szybkorosnacych roslin jest taki wysoki azot .
Rah
Posty: 30
Rejestracja: 22 gru 2016 18:48

Post autor: Rah »

Co do tego NO3. Sam nie jestem pewien czy to 20 czy 50 ciężko mi rozróżnić kolor dokładnie. Test zolek. Wrzucił bym tu zdjęcie może byś pomógł. Ale niewiem czy post nie będzie usunięty bo to inny temat.
Cały czas pytam,bo się uczę.
Pozdrawiam .
ODPOWIEDZ