[98l] Neonki + ?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Y333
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2020 23:04

[98l] Neonki + ?

Post autor: Y333 »

Dzień dobry, chciałbym założyć swoje pierwsze akwarium (80x35x35) trochę poczytałem można powiedzieć, że podstawę znam. Niestety mam mentlik w głowie bardzo spodobało mi się akwarium jednogatunkowe tzw. Brzankarium jednak ostatnio wpadłem na pomysł z ławicą neonów czerwonych i tu nasuwa się pytanie co do tego dobrać myślałem o haremie pielęgniczek jednak liczę na wasze propozycje. Nie wiem ile dokładnie jeszcze ryb mogę dobrać do takiego litrażu i jak liczna musiałaby być taka ławica, żeby dobrze wyglądała.



Dodam że wszystkie parametry chciałbym dostosować pod rybki nie na odwrót.

Poprawiłem tytuł (Regulamin Działu).
MOD krzych_100
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Pielegniczki będą bardzo spoko, będzie wtedy biotopowo.

Neonów na start możesz kupić 15-20, potem najwyżej dokupisz, tylko że one słabo się trzymają w ławicy jak ich nic nie straszy. Raczej będą pływały po całym akwa.

Zostając w Ameryce Południowej mógłbyś pomyśleć o kiryskach na dno.
Y333
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2020 23:04

Post autor: Y333 »

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Biotopowe akwaria nie podobają mi się panuje tam zbyt duży nieład lubię kiedy wszystko jest na swoim miejscu (mogłem to napisać wcześniej).
szamanka pisze: tylko że one słabo się trzymają w ławicy jak ich nic nie straszy. Raczej będą pływały po całym akwa.
Ewentualnie jaka ryba byłaby wstanie wystraszyć takie neonki? Może lepiej wymienić neonki na razbory klinowe lub jakieś inne ryby, które lubią pływać w ławicy bez żadnego „bodźca”?
szamanka pisze:Pielegniczki będą bardzo spoko
Jakie ryby mógłbym dać zamiast pielęgniczek? Chciałbym rozważyć wszystkie propozycje.

Bardzo zależy mi na sporej dobrze prezentującej się ławicy.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Zamiast pielęgniczek można dać barwniaki, prętniki, gurami, bojowniki, może czerwieniak kongijski jak dasz radę to dostać. Chyba wszystkie żyją w parach oprócz bojownika który może mieć harem.

Pielegniczki jak już przystąpią do tarła to będą przeganiać inne ryby jak ta lala, ale z tymi lawicami i tak jest zazwyczaj różnie.

U mnie ani neony, ani drobnoustki, ani razbory galaxy nie trzymały się w ławicach mimo że są ławicowe.

Nikt Ci nie każe urządzać akwarium biotopowo nawet jeśli trzymasz razem ryby z jednego biotopu.
Awatar użytkownika
MarWa
Posty: 25
Rejestracja: 08 gru 2019 10:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: MarWa »

Zdecydowanie odradzam czerwieniaki. To ryby wyjątkowo agresywne, w dodatku nie nadają się do akwarium towarzyskiego i o takim litrażu. Neony zostaną od razu zmasakrowane. Wszystko inne zresztą też ;)

Jeżeli zależy Ci na pięknej, 'trzymającej się kupy' ławicy, to na myśl przychodzą mi rodostomusy / zwinniki Blehera, jednak potrzebują one większego zbiornika i - przede wszystkim - o znacznej długości.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020 10:05 przez MarWa, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje akwarium to mój cały świat - gdy je widzę, to ubywa lat... ;)

[112L] Afrykańskie czarne wody
[70L] Brachiczne - kolcobrzuchy (tymczasowo mini-Tanganika)
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

bystrzyki amandy bardzo ładnie trzymają się ławicy
ODPOWIEDZ