[72] amatorskie od podstaw

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Newbie
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2020 17:27

[72] amatorskie od podstaw

Post autor: Newbie »

Witam,
Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z akwarystyka. Proszę o radę jakie rybki jako amator powinienem zakupić oraz jak wyposażyć akwarium (jakie roślinki i ewentualnie jakie dodatki typu kamień korzeń )
pH wody 7,8
Ehnatox
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2020 9:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ehnatox »

Jeżeli rozpoczynasz przygodę z akwa, to wypadałoby zacząć od przestudiowania jakiejś książki lub dobrego źródła w internecie. Bo jak źle wystartujesz to będą Ci zdychać ryby, rosnąć glony i ogólnie odechce Ci się wszystkiego.

Masz jakiś ogólny pomysł, jakieś ryby Ci się podobają?
Jaką masz filtracje. Planujesz bardziej zielone akwarium, czy jedynie kilka roślinek dla dekoracji?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

.... z takim pH to woda będzie twarda- żyworódki, a jakie zależne od litrażu i wymiarów zbiornika
Newbie
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2020 17:27

Post autor: Newbie »

To od początku:
Wymiary akwarium to 60x30x40 - 72L
Filtr wewnętrzny 300 l/h
Rybki które mi się podobają to:
Mieczyk Hellera
Akara Marońska
Neon Innesa
Do oczyszczania myślałem o Ampularii.

Z tego co doczytałem powyższe rybki wolą zacienione akwarium, więc jakie roślinki?

Ewentualnie jakie ilości rybek lub czy są jakieś przeciwwskazania?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać. Poszukaj w tematach na Akwaforum. Zerknij do naszej Encyklopedii Ryb. Podane przez Ciebie gatunki ryb mają całkowicie odmienne wymagania co do parametrów wody i nie należy ich ze sobą trzymać, pomijając fakt, że dla mieczyków i akar Twoje akwarium jest znacząco za małe.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ