[122l] obsada Wario

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Wario
Posty: 25
Rejestracja: 06 cze 2020 15:46

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: Wario »

Oczywiście jeżeli korzeń to stary, na pewno nie będę odcinać od żyjącego drzewa.

A przy okazji jeżeli taki znajdę korzeń to co muszę zrobić przed dodaniem go do zbiornika?
A drugie pytanie... Czy w moim przypadku jakbym wymienił bojownika na np 2 Molizezje, które też przy okazji słyszałem, że skubia chętnie glony
Akwarium
Aquael shrimp Set DUO 49l

40x35x35

Obsada
Razbora Klinowa 4szt.
Neon Czerwony 5szt.
Gupik Englera Santa Maria 7szt.
Krewetki Sakura Red 7szt.
Glonojad 1szt.
Ślimak Hellenka 2szt.
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: Mike122 »

Oczyścić, wygotować, ja walczyłem z korzeniem tak, że garnek poszedł na zmarnowanie, a i tak później na nim różne rzeczy rosły niechciane, ale w końcu jest w akwarium :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: BARA »

Niestety molinezje są ciepłolubne, a Ty trzymasz ryby chłodnolubne. W dodatku molinezje wymagają wody twardej, zasadowej, wręcz słonawej, a Ty obecnie trzymasz ryby wymagające wody miękkiej i kwaśnej.

Może sprawdź parametry wody i zastanowimy się wtedy, jakie ryby będziesz trzymać?

A na razie zostań przy tych co masz, trzymaj temperaturę maks 24 stopnie. Pozwól roślinom się rozrosnąć.
To naprawdę może być piękne akwarium, trzeba jednak nieco poczekać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Wario
Posty: 25
Rejestracja: 06 cze 2020 15:46

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: Wario »

Zmieniłem trochę wystrój akwarium dodając korzeń i zmieniając położenie skał.

Obrazek
Akwarium
Aquael shrimp Set DUO 49l

40x35x35

Obsada
Razbora Klinowa 4szt.
Neon Czerwony 5szt.
Gupik Englera Santa Maria 7szt.
Krewetki Sakura Red 7szt.
Glonojad 1szt.
Ślimak Hellenka 2szt.
Wario
Posty: 25
Rejestracja: 06 cze 2020 15:46

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: Wario »

Po dosłownie dwóch dniach kolor automatycznie zrobił się jaki herbaciany i na korzeniu powstała w niewielkich ilościach biała "wata".
Byłem sceptycznie nastawiony na ten kolor wody , chociaż teraz muszę przyznać, że to nawet całkiem nieźle wygląda. Szczególnie neonki bardziej ukazują swój naturalny urok
Akwarium
Aquael shrimp Set DUO 49l

40x35x35

Obsada
Razbora Klinowa 4szt.
Neon Czerwony 5szt.
Gupik Englera Santa Maria 7szt.
Krewetki Sakura Red 7szt.
Glonojad 1szt.
Ślimak Hellenka 2szt.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: BARA »

Dlaczego trzymasz molinezje w tym zbiorniku, skoro mają całkowicie inne wymagania co do parametrów wody jak neony Innesa, o czym już pisaliśmy?

Jakie są parametry wody?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Wario
Posty: 25
Rejestracja: 06 cze 2020 15:46

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: Wario »

BARA pisze: 29 lip 2020 12:41 Dlaczego trzymasz molinezje w tym zbiorniku, skoro mają całkowicie inne wymagania co do parametrów wody jak neony Innesa, o czym już pisaliśmy?

Jakie są parametry wody?
BARA, czy wszystko musi być tak idealne w akwarium jak Ty uważasz?? :roll:
Masę zbiorników widziałem na YouTube gdzie łączą właśnie neony, razbory i molinezje
Akwarium
Aquael shrimp Set DUO 49l

40x35x35

Obsada
Razbora Klinowa 4szt.
Neon Czerwony 5szt.
Gupik Englera Santa Maria 7szt.
Krewetki Sakura Red 7szt.
Glonojad 1szt.
Ślimak Hellenka 2szt.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: BARA »

Nie wiem co widziałeś i gdzie, w necie można znaleźć mnóstwo głupoty i znęcania się nad zwierzętami. To, że ktoś trzyma coś w fatalnych warunkach nie powinno być dla nikogo wyznacznikiem postępowania. Ja tylko Ci proponuję, żebyś zapoznał się dokładnie z wymaganiami gatunków ryb jakie trzymasz, a sam stwierdzisz, że nie da się tego długofalowo ze sobą pogodzić. Zajrzyj na profesjonalne strony akwarystyczne np. seriouslyfish.com lub do dobrych atlasów akwarystycznych (Schliewen, Shaefer).
Neony trzymane w prawidłowych warunkach dożywają do 7 lat. Ale trzymane w wodzie ciepłej, twardej, zasadowej, umierają powoli w okresie dwóch lat...
Molinezje trzymane w wodzie zbyt miękkiej, kwaśnej i chłodnej szybko zaczną chorować na grzybice i będą mieć problemy z metabolizmem,

Akwarystyka to odpowiedzialność za trzymane zwierzęta. Tak po prostu.

Myślę, że większość z nas rozpoczynała swoją przygodę z hodowlą zwierząt od porażek i teraz się tego wstydzi. Ja też nie mam się czym chwalić, co do początków mojej akwarystyki ponad 30 lat temu. Tym bardziej teraz w dobie istnienia forum możemy dzielić się wzajemnie swoją już nabytą wiedzą i doświadczeniem, żeby młodzi akwaryści nie popełniali tych samych błędów co starzy, albo żeby mieli możliwość skonfrontowania już podjętego swojego działania i zasięgnięcia opinii.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: MarJan »

Yt to inny świat, tam jedni drugich tylko klepią się po plecach i nawzajem suby rozdają...mi się nawet komentować odechciewa bo zostałbym zgryźliwym tetrykiem
Wario
Posty: 25
Rejestracja: 06 cze 2020 15:46

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: Wario »

A tak odchodząc od tematu... U mnie w akwarium grzałka ustawiona na 24C , a przez te upały (Śląsk) temp już sięga 27C. Razbory, Molinezje ok, a co z Neonkami? Kostki lodu?
Akwarium
Aquael shrimp Set DUO 49l

40x35x35

Obsada
Razbora Klinowa 4szt.
Neon Czerwony 5szt.
Gupik Englera Santa Maria 7szt.
Krewetki Sakura Red 7szt.
Glonojad 1szt.
Ślimak Hellenka 2szt.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: grzesi3k »

Wario pisze: 29 lip 2020 16:52 A tak odchodząc od tematu... U mnie w akwarium grzałka ustawiona na 24C , a przez te upały (Śląsk) temp już sięga 27C. Razbory, Molinezje ok, a co z Neonkami? Kostki lodu?
Już lepiej wlać wodę w platikową butelkę, zamrozić i wrzucić do baniaka.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: MarJan »

Lepiej nie ochładzać bo to krótkotrwałe, a skoki temperatury myślę gorsze od nawet miesiąca podwyższonej, ale stałej temperatury....kiedyś bawiłem się tak, ale sensu raczej nie ma
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: chemik4 »

Wario pisze:Masę zbiorników widziałem na YouTube gdzie łączą właśnie neony, razbory i molinezje
To, że wielu ludzi coś robi to nie znaczy, że to jest poprawne.
Wrzucę na YT filmik z błazenkami w akwarium razem z neonami i co? 5-10 minut filmiku przeżyją a potem co to kogo obchodzi?
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Wario
Posty: 25
Rejestracja: 06 cze 2020 15:46

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: Wario »

Czyli jakie rybki w takim zbiorniku dla Razborek i neonkow mogą być jeszczę ewentualnie odpowiednie, oddając Molinezje?
Akwarium
Aquael shrimp Set DUO 49l

40x35x35

Obsada
Razbora Klinowa 4szt.
Neon Czerwony 5szt.
Gupik Englera Santa Maria 7szt.
Krewetki Sakura Red 7szt.
Glonojad 1szt.
Ślimak Hellenka 2szt.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: [122l] obsada Wario

Post autor: chemik4 »

Może prętnik karłowaty? Samiec + 2 samiczki. Miałem z rasborami klinowymi i nie było problemów.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ