[250l] Elioty i Cutteri

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Anubis
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2020 13:30

[250l] Elioty i Cutteri

Post autor: Anubis »

Witam. Mam akwarium 250l I 2 sztuki pielęgnic eliota (chyba 2 samice) i 2 pielęgnice Cutteri. Jedna z eliotów często się chowa w kącie akwarium Ale to chyba przez akare czerwoną która już jest w izolatce. Przy dnie pływają sobie 2 długonosy cierniste, 3 kiryski i 1 kiryśnik oraz kilka zbrojników pospolitych. Chciałem wpuścić 2 albo 3 Altolamprologusy ale wolę zapytać o rady. Chce wpuścić coś jeszcze żeby w tym akwarium nie było tak pusto.

Poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Elioty i Cutteri

Post autor: owlman »

Czesc. Masz za male akwarium na te ryby . Masz i chcesz miec ryby o odmiennych wymaganiach co do parametrow .
Jak dlugo masz akwarium ? Daj fote calosci .
Anubis
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2020 13:30

Re: Elioty i Cutteri

Post autor: Anubis »

Akwarium mam dopiero od tygodnia. Kiedyś miałem dużo mniejsze 100 litrowe akwarium I jakieś skalary, molinezje itd oraz pielęgnice pawiookie (dużo później niż tamte ale mimo to teraz wiem że powinno być dla nich przynajmniej 5x takie). A co do wielkości akwarium to czytałem że dla tych pielęgnic będzie okej.
Załączniki
received_307692973870027.jpeg
received_307692973870027.jpeg (15.19 KiB) Przejrzano 2321 razy
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Elioty i Cutteri

Post autor: wojtass9 »

Masz ryby z Ameryki Centralnej oraz Południowej ,które powinny mieć inne parametry wody ,poczytaj trochę o rybach a chcesz wrzucić ryby z Tanganiki .
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Elioty i Cutteri

Post autor: owlman »

Anubis . Skoro wiesz lepiej to po co pytasz ? Akwarium jest niedojrzale i zle urzadzone . I jeszcze raz powtarzam ; za male .
Anubis
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2020 13:30

Re: Elioty i Cutteri

Post autor: Anubis »

Skoro tak to co byście radzili. Pozbyć się pielęgnic i wrzucić jakieś skalary oraz może bojownika syjamskiego. Do tego parę molinezji. I co masz na myśli mówiąc niedojrzałe
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [250l] lioty i Cutteri

Post autor: BARA »

Akwarium powinni dojrzewać minimum dwa tygodnie. Wiesz co to jest cykl azotowy? Jak szybko wpuściłeś ryby? Jakie są parametry wody?
Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać. Molinezje to ryby wód twardych i zasadowych, wręcz słonawych a Ty chcesz je łączyć ze skalarami wymagającymi wód miękkich i kwaśnych...
W tej chwili też trzymasz w za małym i niedojrzałym akwarium ryby o kompletnie różnych wymaganiach co do parametrów wody...

Zacznij od pozyskiwania wiedzy o potrzebach gatunków ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Anubis
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2020 13:30

Re: [250l] Elioty i Cutteri

Post autor: Anubis »

Wpuściłem je po 3 dniach od zalania. Kiedyś trzymałem molinezje razem ze skalarami i było wszystko okej, te pierwsze rozmnażały się jak głupie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [250l] Elioty i Cutteri

Post autor: BARA »

Anubis pisze: 23 sie 2020 18:49 Wpuściłem je po 3 dniach od zalania. Kiedyś trzymałem molinezje razem ze skalarami i było wszystko okej, te pierwsze rozmnażały się jak głupie.
Wpuściłeś ryby za szybko, do niedojrzałego akwarium, więc za moment będą się truć związkami azotowymi pochodzącymi z ich wydalin. Filtracja biologiczna w tym momencie nie jest na tyle wydajna żeby oczyścić wodę. Podmieniaj co parę dni nawet 20% wody i zmierz jej parametry.
Pamiętaj, że poziom NO2 musi osiągnąć zero - wtedy dopiero będziemy mówić o dojrzały zbiorniku.

Molinezje będą się mnożyć zawsze i wszędzie... To nie jest żaden argument.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ