[72L] Kostka

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

swixz
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2020 14:24

[72L] Kostka

Post autor: swixz »

Planuję powrócić do akwarystyki po kilkuletniej przerwie, rozważam na start kostkę 40x40x45h, filtracja dość wydajna bo FZN-3. Potrzebuję porad co do obsady, bo właściwie sam nie wiem co bym tam chciał. Nigdy nie podobały mi się ławice i duża ilość małych, jednakowych ryb (czyli odpadają neony, razbory itd.), wolę bardziej charakterystyczne, np. bardzo mnie cieszyły swego czasu paletki i generalnie pielęgnice.
1. Podobają mi się skalary, akwarium będzie dość wysokie w związku z czym co myślicie o 2/4x skalar + 2x p.ramireza?
2. Bojowniki + p.ramireza + coś jeszcze?
3. Inne pomysły?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [72L] Kostka

Post autor: grzesi3k »

Cześć kolego, napisz proszę że trollujesz z tymi ramirezami i skalarami w kostce, proszę.
swixz
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2020 14:24

Re: [72L] Kostka

Post autor: swixz »

Ta odpowiedź niewiele mi wnosi do tematu, możesz rzucić jakąś swoją propozycję?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [72L] Kostka

Post autor: grzesi3k »

Popatrz na embery, mordooki, razb klinowa. Jedno stadko 8-10 sztuk totalny max. Szklo jest za krotkie dla wiekszosci ryb.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: [72L] Kostka

Post autor: owlman »

Jak szalec to szalec . Proponuje harem pielegnic pawiookich . Tak 1+3 . Spokojne male rybki
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [72L] Kostka

Post autor: BARA »

Ta kostka nadaje się na krewetkarium, ale nie dla większości ryb. Nawet razbory muszą mieć miejsce do pływania i potrzebują zbiornika o długości minimum 60cm.
Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać - zobacz jakiego litrażu wymagają, wymiarów akwarium, parametrów wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [72L] Kostka

Post autor: Ginuha »

myślę, że bojownik czuł by się bardzo dobrze. Może by zaryzykować jakieś krewetki do tego, jeżeli trafi się pacyfista.
Mike122
Posty: 176
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Re: [72L] Kostka

Post autor: Mike122 »

Tak się podczepię pod mały zbiornik. Czy można bojownikowi dać do towarzystwa np. Danio perłowy albo Drobnotka nadobna ?
ODPOWIEDZ