[120l] Akwarium 120 l obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Enti91
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2021 13:17

[120l] Akwarium 120 l obsada

Post autor: Enti91 »

Witam. Chciałabym wiedzieć czy osada do zbiornika 120 l może byc:
4 x molinezja złota (1 samiec 3 samice)
4 x gupik prawie oczko (1 samiec 3
samice)
8 x danio pregowane
9 x neon inessa
2 x zbrojnik niebieski
1 x bojownik czerwony samiec
1 x bocja siatkowana

Przeniosłam temat do prawidłowego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
Adam Nieradko
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2021 17:38

Re: Akwarium 120 l obsada

Post autor: Adam Nieradko »

po pierwsze bojownik jest ryba baardzo agresywną nie może być trzymany z innymi rybami prędzej może być trzymany ze ślimakami i krewetkami tylko że mniejsze krewetki może nawet zjeść tak więc nie trzymaj bojownika z innymi rybami.trzeba także zapamiętać że bojownik jest rybą bardzo terytorialną i najlepszym według mnie akwarium jest akwarium 10/25l
sam mam trzy bojowniki i wiem ze te ryby lubią być same
Kurpś
Posty: 58
Rejestracja: 27 lis 2020 23:00

Re: Akwarium 120 l obsada

Post autor: Kurpś »

Ja trzymałem bojownika plus dwie samice. Jedną może zamęczyć, ale też jest niebezpieczeństwo że jedna samica zostanie odrzucona i trzeba jej będzie szukać innego domu. Ja niestety miałem taki przypadek. Więc najlepiej trzymać go samego tym bardziej jeśli nie planujesz rozmnażania (mi się raz udało rozmnożyć)
Niektóre ryby bojownik toleruje , np neonki Inessa, ale akwarium mam 70l nie 25-30 bojownik pokojowo się do nich zachowywał.
Z gupikami słyszałem że już nie jest różowo, ale to ze słyszenia jedynie. Bojownik nie żyje długo i przestałem go kupować także ze względu na to że w sklepach są trzymane w bardzo małych pojemnikach (jakiś większy kieliszek, małe opakowanie po sałatce Colesław. ) dlatego nie chcę napędzać tego popytu bo szkoda mi tych ryb.
Jak już się decydujesz na bojownika to weź jak najmniejszego, nie kupuj wyrośniętych bo może się okazać że za miesiąc dwa Ci zdechnie ze starości i/lub wyczerpania przez siedzenie całe życie w przysłowiowym kieliszku.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Akwarium 120 l obsada

Post autor: Ginuha »

1. Gupiki i molinezje wymagają innej wody niż neony i danio
2. Bojownik i gupiki to niezbyt dobre połączenie, bo o ile lubią ciepłą wodę, to bojownik bywa agresywny wobec kolorowych ryb o weloniastych ogonach
3. Bocja jest rybą raz, że stadną to jeszcze tworzącą bardzo złożone relacje, więc ich conajmniej (!) 5.

Jednym słowem wszystko z innej parafii. Wybierz z tego gatunek, który najbardziej Ci odpowiada, sprawdź jakie ma wymagania środowiskowe i do tego dobierz resztę obsady. No i dobrze by było sprawdzić jaką masz wodę w kranie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Akwarium 120 l obsada

Post autor: BARA »

Adam Nieradko pisze: 22 lut 2021 13:26 po pierwsze bojownik jest ryba baardzo agresywną nie może być trzymany z innymi rybami prędzej może być trzymany ze ślimakami i krewetkami tylko że mniejsze krewetki może nawet zjeść tak więc nie trzymaj bojownika z innymi rybami.trzeba także zapamiętać że bojownik jest rybą bardzo terytorialną i najlepszym według mnie akwarium jest akwarium 10/25l
sam mam trzy bojowniki i wiem ze te ryby lubią być same

Nic z tego co piszesz nie jest prawdą. Wiele lat trzymałam różne bojowniki w akwarium 128l z wieloma innymi gatunkami ryb, nigdy nie były agresywne.
Polecanie dla bojownika akwarium o pojemności 10l to jest barbarzyństwo. Chyba nigdy nie widziałeś, jak bardzo te ryby lubią pływać.

Do autora tematu: poczytaj o wymaganiach ryb jakie trzymasz, bo nijak się do siebie nie mają pod względem parametrów wody niezbędnych im do życia. Neony Innesa są chłodnolubne, potrzebują wody miękkiej i kwaśnej. Molinezje są bardzo ciepłolubne, wymagają wody twardej, zasadowej, wręcz słonawej.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Adam Nieradko
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2021 17:38

Re: [120l] Akwarium 120 l obsada

Post autor: Adam Nieradko »

szanuję pani zdanie to zależy też od kwestii ryby np. bojownik krótko płetwy szybko pływa i się trudno męczy natomiast bojownik długo płetwy się szybko męczy i niezbyt szybko pływa a poza tym według mnie akwarium 10l jest dobre TYLKO DOBRE NIE IDEALNE ALE DOBRE
a poza tym każdy ma inne doświadczenie i inne zdanie tak więc moim zdaniem akwarium 10l to nie jest ,,barbarzyństwo"

Nie pisz postów jeden po drugim - pousuwałam je. Jeżeli chcesz coś dopisać do swojej ostatniej wypowiedzi to użyj opcji "zmień". Zapoznaj się z Regulaminem Akwaforum. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [120l] Akwarium 120 l obsada

Post autor: BARA »

Nigdy nie zauważyłam, żeby jakikolwiek bojownik "szybko się męczył".
Pozostaję przy swoim zdaniu w kwestii bojowników.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Re: [120l] Akwarium 120 l obsada

Post autor: Peter007 »

Ten krótkopłetwy to chyba samica. Tak czy inaczej bzdura pogania bzdurę w tych teoriach o bojownikach rozsiewanych ostatnimi dniami
***** ***
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: [120l] Akwarium 120 l obsada

Post autor: korczus »

Bojownik to jest agresywny ale w stosunku do innego bojownika lub własnego odbicia, raczej nie widziałem by bojownik atakował inne ryby, wręcz odwrotnie czasami inne ryby lubiły atakować jego płetwy.
ODPOWIEDZ