Dziwne mętnienie wody

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sebaski
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2020 12:20
Lokalizacja: Bangkok

Dziwne mętnienie wody

Post autor: sebaski »

Witam, trochę ponad pół roku temu założyłem 60L akwarium i w tym czasie nie miałem z nim żadnych problemów, aż do zeszłego tygodnia. Wyciąłem większość mchu, który zaczął mnie wkurzać, bo zbierały się w nim jakieś syfy. Dołożyłem też drugą belkę led, bo stwierdziłem, że ta jedna to za mało. Może to tylko zbieg okoliczności w czasie, ale po dwóch dniach pojawiło się mleczne zmętnienie wody. Czytając na różnych forach doszedłem do wniosku, że to pierwotniaki. Z tym, że wszyscy piszą, że zmętnienie nie ustępuje przez wiele dni. U mnie pojawia się około 10 rano i ustępuje po kilku godzinach. Wieczorem i wcześnie rano woda jest kryształ. I tak codziennie od tygodnia. Mieszkam w Tajlandii i ze względu na wysoką temperaturę mam zamontowany wiatrak. W ciągu doby odparowuje ok. 1.5 litra wody, ktorą uzupełniam codziennie rano. Pomyślałem, że coś nie tak z kranówką, bo faktycznie ostatnio się ewidentnie zmieniła na gorszą i zacząłem robić dolewki z RO. Nie pomogło. Dziś nie zrobiłem dolewki i zmętnienie pojawiło się jak zwykle na kilka godzin, więc to nie przez dolewki. Zauważyłem, że zmętnienie pojawiło się wkrótce po karmieniu. Jutro zrobię dzień bez karmienia i zobaczę jak będzie, bo inna przyczyna nie przychodzi mi do głowy. Spotkaliście się z czymś takim i macie jakieś pomysły? Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.
Kulerion
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2020 17:24

Re: Dziwne mętnienie wody

Post autor: Kulerion »

-Zmniejsz ilość podawanego pokarmu o jakieś 50%
-karm rybki maxymalne 2 razy w ciagu doby

Podopowiem, że raczej nie są to pierwotniaki, ale ilość podawanego pokoarmu (tzn.za dużo..) może do tego doprowadzić. Jak problem będzie się pojawiał to zgaś światło i zrób 2-3 dni bez karmienia
ODPOWIEDZ