Akwa 375 działa od 3tyg, a woda wciąż "zadymiona"

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
AdrianP
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2019 13:46

Akwa 375 działa od 3tyg, a woda wciąż "zadymiona"

Post autor: AdrianP »

Cześć Wam,


3 tygodnie temu zalałem akwarium 375l. Błąd, jaki popełniłem, to nie przepłukałem 60kg piasku, który służy jako podłoże w tym akwarium.


Wciąż woda jest delikatnie mglista. Co może być tego powodem i jak wyklarować wodę?


Filtracja:

- zewnętrzny Aquael Ultramax 2000 - głównie ceramika, zeolit i gąbka,

- wewnętrzny Aquael Circulator 2000 - najpierw był na gąbce, bardzo drobnej - myślałem, że wyłapie ten "dym" / "pyłek", który powoduje wg mnie zmętnienie. Nie wyłapała, więc kupiłem SERA Crystal Clear - nie pomogło...


Wlałem też Clarity - nie pomogło.

Robię podmiany - nie pomaga.


Co zrobić? :)
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Włóż do filtra watę filtracyjną.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
AdrianP
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2019 13:46

Post autor: AdrianP »

Dzięki za szybką odpwiedź.

Czy wata jest lepsza od SERA Crystal Clear? Podobno nie ma lepszego "wyłapywacza" jako medium filtracyjne, a nie pomogło.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

...lub bez ingerencji w filtr, wata na wlot zasys filtra i efekt bedzie ten sam. Wata, to wata, i tak za dzien czy dwa bedzie do zmiany, czy wata zalatwi sprawe? Nie plukany piasek to strzal w kolano i proba udzialu w biegu przez plotki, czy niemal calkowita podmiana wody pomoze? Byc moze, byc moze zaczniesz cykl azotowy od nowa, tego nikt nie wie, jesli nie ma ryb zacznij od nowa.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

mark_farina nigdy nie płukałem piasku, bo 40 kg to za długo. Udawało mi się zawsze przebiec 100m przez płotki z przestrzelonymi kolanami i dwoma filtrami.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Skoro powlewałeś do akwarium sporo niepotrzebnej chemii to radzę teraz zrobić kilka porządnych podmian wody. Wstrzymaj się z laniem jakichkolwiek preparatów, pozwól żeby akwarium samo się oczyściło i ustabilizowało. Wata na wlot filtra jest bardzo dobrym pomysłem.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ