Zbiornik kwarantnna (interpretacja parametrów wody)

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ostry_robert
Posty: 15
Rejestracja: 06 sie 2020 11:44

Zbiornik kwarantnna (interpretacja parametrów wody)

Post autor: ostry_robert »

Witam serdecznie...

Proszę o pomoc w interpetacji wyników testu wody. Sam już się pogubiłem o co chodzi.
(mam nadzieję, że foto się załadowało).

Zbiornik kwarantanna, 20 litrów z filtrem AllPondSolutions 200IF, działa 2,5 miesiąca, temperatura 22stopnie C.
Mam w nim jedną platkę zmienniak wielobarwny wyleczoną z wczesnej grzybicy płetw około 6 tygodni temu.
Ryba jest zdrowa, ma się świetnie, wzorowe zachowanie pomimo tak wysokiego NO2 (nie wiem o co chodzi).
Podmiany wody 20% co tydzień, co druga podmiana z solą akarystyczną API. Pokarm płatki Tetra oraz Love Fish. Bez roślin i bez "dna", jedynie kokos jako kryjówka. Światło 2 godziny na dobę.

Jakieś sugestie?

Dziękuję i pozdrawiam.
Robert
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zbiornik kwarantnna (interpretacja parametrów wody)

Post autor: Trex »

Wynika z tych testów, że akwarium jeszcze niedojrzałe. Niezamknięty cykl azotowy.
ostry_robert
Posty: 15
Rejestracja: 06 sie 2020 11:44

Re: Zbiornik kwarantnna (interpretacja parametrów wody)

Post autor: ostry_robert »

Tak też podejrzewałem. Czy to możliwe żeby nie dojrzało przez 2 i pół miesiąca? Jakieś sugestie jak przyspieszyć ten proces? Nie chcę żeby ryba cierpiała z powodu poziomu NO2. Wcześniej uzywałem Filter Booster firmy LoveFish.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zbiornik kwarantnna (interpretacja parametrów wody)

Post autor: Trex »

W akwarystyce wszystko jest możliwe, jedne zbiorniki dojrzewają szybciej inne dłużej. U ciebie wyglada że to szczyt i teraz powinno być z dnia na dzień co raz lepiej. Nie wiem jakie masz złoża w filtrze, ale nie masz ani roślin ani podłoża, a tam „ siedzi” bardzo dużo bakterii odpowiedzialnych za ten cykl. Jeżeli masz małe złoża w filtrze, to być może masz po prostu za mało jeszcze tych bakterii. Rób teraz częstsze i większe podmiany niż zwykle, aby zbić NO2, no i czekać aż w probówce od NO2 będzie w końcu niebieska woda.
ostry_robert
Posty: 15
Rejestracja: 06 sie 2020 11:44

Re: Zbiornik kwarantnna (interpretacja parametrów wody)

Post autor: ostry_robert »

Trex pisze: 26 sie 2020 17:04 W akwarystyce wszystko jest możliwe, jedne zbiorniki dojrzewają szybciej inne dłużej. U ciebie wyglada że to szczyt i teraz powinno być z dnia na dzień co raz lepiej. Nie wiem jakie masz złoża w filtrze, ale nie masz ani roślin ani podłoża, a tam „ siedzi” bardzo dużo bakterii odpowiedzialnych za ten cykl. Jeżeli masz małe złoża w filtrze, to być może masz po prostu za mało jeszcze tych bakterii. Rób teraz częstsze i większe podmiany niż zwykle, aby zbić NO2, no i czekać aż w probówce od NO2 będzie w końcu niebieska woda.
Trex, dziękuję bardzo za pomoc 👍
ODPOWIEDZ