Bojownik - jak dużo zje? Ceny hurtowe pokarmów.

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
BettaSiam
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2018 15:40

Bojownik - jak dużo zje? Ceny hurtowe pokarmów.

Post autor: BettaSiam »

Dzień dobry,
Moje pytania kieruję do osób hodujących bojowniki syjamskie.
Mianowicie,
* na jaki okres karmienia wystarczy 100 gramowe opakowanie granulek np. Tropical Betta, zakładając że karmimy dorosłego bojownika zalecaną dawką 3 granulek dziennie? Czy są duże różnice między dawką samca i samicy?
* na jaki okres karmienia zwykle wystarczy 100 g opakowanie pokarmu mrożonego?
* ile waży dorosły bojownik (forma dzika)
* może ktoś opracował średnią dzienną dawkę w gramach albo % masy ciała? Na jednej stronie przeczytałam o 1,8g ale wydaje się to bardzo dużo, ponadto nie podali czy dotyczy to suchej masy czy pokarmu mokrego.
* jakie są średnie ceny hurtowe takich granulek?

Kwestia jest czysto teoretyczna ponieważ ma posłużyć do obliczenia kosztów pokarmu w zadanym projekcie hodowli zachowawczej ryb egzotycznych. :) Będę wdzięczna za odpowiedź chociaż na jedno z pytań.
Pozdrawiam
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ciężko będzie coś z sensem, bo wydaje mi się, że większość hobbystów nie zwraca uwagi na gramaturę pożywienia dozując jedzenie...znaczy ciężko mi stwierdzić osobiście. Różne osoby różnie karmią ryby, choćby i bojowniki- jeden będzie dawał 2x dziennie, inny raz/dzień, a jeszcze kto inny co drugi dzień i ilościowo też się to będzie różnić. Miałem bojowniki 2 szt. w odstępie czasu i oba nie zwracały uwagi na granulat specjalny dla bojowników czy płatki, tylko mrożone robale znikały błyskawicznie i też nie da się określić za bardzo ile tego jadły dziennie...raz trochę mniej, raz więcej, stosuję również głodówkę na 1-2 dni od czasu do czasu... ryby tez jak ludzie ten zje więcej, tamten mniej :)

Hodowca prawdopodobnie szybciej by Ci pomógł, pewnie ma uśrednione karmienie ryb, a taki człek hobbystycznie podchodzący do tematu wie ile czego, kiedy u siebie w akwarium i swoje ryby, ale wypowiadać się ogólnie o danym gatunku to nie bardzo, według mnie mało rzetelne źródło informacji, chyba że znalazłoby się kilkunastu akwarystów, którzy karmią bojowniki tym samym pokarmem i zrobiłabyś wśród nich jakichś wywiad.
BettaSiam
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2018 15:40

Post autor: BettaSiam »

Masz rację. Domyślam się, że mało który (o ile w ogóle) akwarysta waży dokładnie porcję karmy jaką codziennie podaje. Ale z drugiej strony ktoś mając rybkę przez dłuższy okres, mógł zauważyć jak często musi dokupować nowe opakowanie karmy. Stąd sformułowanie "na jaki okres karmienia wystarczy 100 gramowe opakowanie granulek".
Jeśli chodzi o profesjonalnych hodowców, to gdzie indziej ich szukać jak nie tutaj właśnie? :) W innych miejscach internetu - niestety posucha. Jeśli masz namiary do takich ekspertów od bojowników, chętnie skorzystam.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przecież są fora dla hodowców bojowników. Tam udzielą Ci najistotniejszych informacji.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
BettaSiam
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2018 15:40

Post autor: BettaSiam »

Ok. Próbuję gdzie się da, szczególnie że to forum jest najbardziej aktywne.
ODPOWIEDZ