Odrobaczywianie ryb

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Łukasz87
Posty: 184
Rejestracja: 21 cze 2007 22:05

Odrobaczywianie ryb

Post autor: Łukasz87 »

A więc tak mam akwarium 112 l same gołe szkło w nim mam gupiki sztuk 15 które chciałem odrobaczy wić i w tym celu podałem środek o nazwie CAPISOL (firmy-ZOOLEK) po jakim czasie usunąć go z akwarium ?? jakie mam skutki uboczne ??
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Odrobaczywianie ryb

Post autor: BARA »

Poczytaj dokładnie sposób podawania tego preparatu - jest na opakowaniu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Łukasz87
Posty: 184
Rejestracja: 21 cze 2007 22:05

Re: Odrobaczywianie ryb

Post autor: Łukasz87 »

Firma tego preparatu nie jest zbyt wylewna, chodziło mi o wasze prywatne doświadczenia a nie to co piszą na opakowaniu , pisze aby podać ponownie po 7 dniach nie pisze po ilu dniach usunąć .
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Odrobaczywianie ryb

Post autor: BARA »

Należy podać dawkę tak jak jest na opakowaniu, po paru dniach podmienić standardowo 20-25% wody z akwarium i podać lek ponownie w identycznej dawce. Potem po tygodniu znowu podmienić wodę i obserwować ryby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Łukasz87
Posty: 184
Rejestracja: 21 cze 2007 22:05

Re: Odrobaczywianie ryb

Post autor: Łukasz87 »

ok odczekam 7 dni podam ponownie zgodnie z opakowaniem , napisałem tu bo nie po koił mnie spadek apetytu ryb itp
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Odrobaczywianie ryb

Post autor: BARA »

A czemu trzymasz gupiki w pustym zbiorniku? Przecież w tej chwili to bez sensu, akwarium nie jest dojrzałe, nie zapewniasz rybom schronienia tylko narażasz je na ciągły stres... Masz tam jakieś korzenie? Miejsca ukrycia się dla ryb? Jakieś filtry? Grzałkę? Sprawdzałeś parametry wody?
Chcesz odrobaczyć ryby a zabijesz je azotynami...
Rozumiem, że gupiki miały wyraźne objawy zarobaczenia? Po czym to rozpoznałeś?

Podałam Ci dawkowanie Capisolu przy wyraźnej diagnozie pasożytniczej wymagającej leczenia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Łukasz87
Posty: 184
Rejestracja: 21 cze 2007 22:05

Re: Odrobaczywianie ryb

Post autor: Łukasz87 »

Filtr jest nawet dwa jeden kaskadowy jeden kubełkowy (MULTI KANI 800 AQUAEL) akwarium nie jest świeże grzałka jest , temp 27 stopni intensywne napowietrzenie . Oprócz odrobaczy wianie miałem problem z chorobami bakteryjnymi więc ryby bardziej próbuje wyciągnąć z problemu z jakim się spotkałem a nie żeli je uśmierci tak jak sugerujesz . Nie wiem z jakimi pasożytami mam problem ale niektóre samice po prostu np po okoceniu się przestają jeść chudną w oczach a na koniec zaliczają zgon . Dla czego gołe szkło prościej o czyste dno usuwanie resztek pokarmu odchodów itp . w akwarium ogólnym jest to nie możliwe jeśli chodzi o taką czystości no i mam w drodze jeszcze sterylizator UV-C do tego zbiornika . Podmiany wody raz na tydzień regularnie od 30% do 50% , staram się nie robić nic na ślepo części rzeczy ma skonsultowane ale człowiek który mi pomaga jest mocno zapracowany i nie do końca ma tyle czasu na moje pytania i odpowiedzi więc pytam tutaj . Co do testów mam je w drodze (JBL TEST WODY 7W1 50 SZT pH KH GH NO3 NO2 Cl CO2) nie wiem czy dobre czy nie okaże się w praniu )
ODPOWIEDZ