Neon Inessa

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mrozu22
Posty: 9
Rejestracja: 07 sie 2020 13:41

Neon Inessa

Post autor: Mrozu22 »

witam. Co jest nie halo z tym jednym neonem?
Strasznie blady. Parametry wody ok.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Neon Inessa

Post autor: BARA »

Proszę podaj nam informacje na temat akwarium zgodnie z Regulaminem Działu Choroby.
Neony Innesa są wrażliwe na parametry wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Neon Inessa

Post autor: owlman »

Czesc . Rosliny w kiepskiej kondycji , muszle . Nieodpowiednie parametry wody
Mrozu22
Posty: 9
Rejestracja: 07 sie 2020 13:41

Re: Neon Inessa

Post autor: Mrozu22 »

Akwarium 230l. Neony, molinezje, kiryski, brzanki, bojowniki, zmienniaki, piskorki, gupiki, glonojad i zbrojniki. Żaba i krewetki. pH 7,4 brak amoniaku. NO2 i NO3 spoko. Akwarium ma dopiero kilka m-cy więc rośliny nie ukorzenione prawidłowo jeszcze
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Neon Inessa

Post autor: owlman »

Czym mierzone parametry ? Zupa rybno zabowa . Zle parametry wody . Nie wiemy co to jest «  spoko » . Po kilku miesiacach powinien byc las , dzungla , puszcza . Jesli chodzi o ta jedna rybke ,to tak jak wsrod innych zwierzat moze trafic sie podatny na choroby osobnik . Moze jedzenie mu zaszkodzilo . Czasami nie da sie okreslic jednoznacznie co jest , zwlaszcza ze reszta zdrowa .
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Neon Inessa

Post autor: BARA »

Molinezje wymagają wody twardej i zasadowej, wręcz słonawej. Są bardzo ciepłolubne, dla nich 27 stopni jest optymalne. Podobnie zmienniaki i gupiki.
Neony Innesa wymagają wody miękkiej i kwaśnej, są chłodnolubne. Dla nich 23 stopnie to optimum, 24 stopnie to maks.
Nie należy łączyć ze sobą tych gatunków ryb.
Pomieszałeś ze sobą ryby które nigdy nie powinny pływać ze sobą. Zdecyduj się jakie ryby chcesz trzymać. Masz przewagę ciepłoubnych żyworódek z wód twardych i zasadowych więc oddaj neony.
Dla piskorków i kirysków powinien być miałki piasek na dnie a nie ten bazalt, jaki widzę na zdjęciu. To podłoże nie nadaje się do trzymania tych gatunków ryb. Zasyp je piaskiem.

W kilka miesięcy rośliny powinny już wychodzić ze zbiornika, a nie wyglądać tak marnie jak na zdjęciu.

Jakie są wymiary tego zbiornika? W innym dziale pisałeś o akwarium 130l a nie 230...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Mrozu22
Posty: 9
Rejestracja: 07 sie 2020 13:41

Re: Neon Inessa

Post autor: Mrozu22 »

Do Bara. Dziękuję za te drogocenne uwagi. Jednakowoż zaznaczam, że moje pytanie dotyczyło neona. Nie oczekuję pouczeń tylko konkretnej odpowiedzi. W innym dzisle pisałem bo mam cztery akwaria a ryby Hoduję od trzydziestu lat. Nie spotkałem się natomiast z przypadkiem, że jedna ryba zachorowała a reszta (45neonów łącznie) są zdrowe. Nie wiem czemu rośliny nie wychodzą ze zbiornika.
Jeszcze raz powtarzam uprzejmie. NIE potrzebuję rad co do innych ryb ani sposobu ich Hodowli. Dziękuję.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Neon Inessa

Post autor: owlman »

Nie miej pretensji do pani Basi . Z Twojego wpisu powyzej wynika ,ze chodzi o jedno akwarium 230 litrow , w ktorym plywaja wszystkie gatunki . A co do neona . Jak pisalem wczesniej . Slabe wybarwienie moze byc skutkiem np stresu , zatrucia itd . Wiele chorob manifestuje sie w ten sposob i czasem bez badan laboratoryjnych nie ma sposobu aby okreslic rodzaj choroby .
Mrozu22
Posty: 9
Rejestracja: 07 sie 2020 13:41

Re: Neon Inessa

Post autor: Mrozu22 »

Witam. Nie mam pretensji 🤦‍♂️po prostu jest to mój drugi post w życiu i drugi raz zaniast konkretnej odpowiedzi otrzymałem całą "litanię" co jest nie tak z moim akwarium.
Co do neona to już jest w krainie wiecznych bystrzyków. Na szczęście inne mają się dobrze.
Pozdrawiam 😉
ODPOWIEDZ